Aplikacioni i pandemisë/ U shkarkua në masë nga të rinjtë gjatë pandemisë

TikToku po triumfon mes të lindurve në mijëvjecarin e ri dhe popullariteti i tij po shpërthen, duke lënë pas edhe aplikacione të tjera, si...

A mund të jeni imun pasi të rikuperoheni nga koronavirusi

“Ne nuk dimë shumë”, tha Matt Frieman, studiues në Shkollën e Mjekësisë në Universitetin e Maryland në Baltimore. “Mendoj qe virusi do të vijë prapë...

Nëse jeni shëruar, a mund t’ju kthehet përsëri koronavirusi?

Sidoqoftë, majmunët duket se kishin zhvilluar mbrojtje kundër infeksionit dhe nuk u dorëzuan për herë të dytë, raporton “Daily Mail". Gjetjet gjithashtu kanë potencialin për...

Sa ndikojnë ilaçet në rritjen e simptomave të koronavirusit?

Personat me presion të lartë të gjakut dhe diabeti mund të rrezikojnë më shumë nga simptoma të rënda ose fatale të koronavirusit për shkak...

Këshilla si të flini më mirë kur ndiheni të kërcënuar nga koronavirusi

Ne supozohet të flemë 7 deri në 10 orë gjumë çdo natë, në varësi të moshës, por zakonisht kjo nuk zbatohet tek të gjithë,...

Flet e injektuara e parë me vaksinën kundër koronavirusit: “Ndjehem mirë”

Megjithatë ekspertët sqaruan se testimi do të zgjasë për një periudhë kohore duke filluar nga një vit e deri në 18 muaj, përpara se...

Çfarë i bën koronavirusi trupit të njeriut

Për shumicën e njerëzve të infektuar, virusi Covid-19 shkakton simptoma të ngjashme me ato të gripit të zakonshmë. Koronavirusi futet në organizmin e njeriut...

Dr.Ridvan Halili, dentistit i specializuar që shëron dhe dhuron buzëqeshje me stil

Ridvan Alili nga Kumanova është dentist i specializuar në lëminë e Ortodoncisë (drejtimi i dhëmbëve). Njikohësisht ai është edhe nënkryetar i Shoqërisë Stomatologjike Shqiptare...

Në Gostivar tani ka ilaç për dobësim

Për herë të parë në Gostivar ka filluar me punë ordinanca nutricioniste Diet and Smile. Një vend ku personat e interesuar për të jetuar...

A ju besohet: Kjo vajzë nga Maqedonia pardje festoi ditëlindjen e shtatë (Foto)

Sllavica Dimova Varelovska, nga qyteti i Kavadarit në Maqedoni, para dy ditëve ka festuar ditëlindjen e saj të shtatë. A ju besohet? Ajo është...

Opinione