Pse na kërkoni dhe nuk na njihni

“Pse duhet të punojmë me frikën e ngacmimit, abuzimit si dhe injorimit nga shoqëria. Pse na kërkoni dhe nuk na njihni. Ne kemi zgjedhur këtë...

Hiqni dorë nga këto zakone të këqija – ato na e shkurtojnë jetën

Disa zakone mund të na shkurtojnë jetën, pa u bërë të vetëdijshëm. Prandaj, ekspertët paralajmërojnë atë që duhet t’i drejtohemi. Ushqimi vonë natën mund të rrisë...

Të qenit të zemëruar dhe të stresuar ju bënë të fitoni peshë, ja si...

Të qenit të zemëruar dhe të stresuar ju bënë të fitoni peshë, ja si e shpjegojnë shkencëtarët Zemërimi nuk është vetëm të bërtisni dhe të...

Fiku, një nga frutat më të shëndetshëm që duhet konsumuar

Benefitet e fikut janë të shumta duke filluar nga trajtimi i problemeve me kapsllëk, diarre, kollë, bronhitis dhe astmë. Fiqtë janë të përbërë nga një...

Rreziqet e fshehura në aeroplan të cilat duhet të dini

Pasagjerët e aeroplanit shpesh i kushtojnë vëmendje pasagjerëve të tjerë, madhësisë së ulëseve, turbullirave të mundshme. Pilotët dhe punonjësit e linjës ajrore treguan detaje të...

Këshilla si të flini më mirë kur ndiheni të kërcënuar nga koronavirusi

Ne supozohet të flemë 7 deri në 10 orë gjumë çdo natë, në varësi të moshës, por zakonisht kjo nuk zbatohet tek të gjithë,...

A është kjo pema më e shëmtuar e festave të fundvitit?

Stafi i aeroportit sqaroi se ata përdorën objekte të ndaluara nga hyrja në aeroplan dhe të cilat u konfiskuan nga pasagjerët gjatë kontrollit. Një pemë...

Mjekët tregojnë përse nuk duhet të hani banane në mëngjes

Ngrënia e një banane në mëngjes, nuk është ideja më e mirë, sipas mjekëve. Eksperti ushqyes, Dr. Daryl Gioffre, ka dhënë disa lajme të këqija...

Studim i ri global: Depresioni dhe vetëvrasja pasojë e ndotjes së ajrit

Studimi i ri global tregon se ndotja e ajrit lidhet me depresionin dhe vrasjen. Njerëzit që jetojnë në një vend me ndotje të lartë të...

Sa vezë mund të hani në një javë për shëndetin e organizmit

Ato na serviren të ziera ose të skuqura në forma të ndryshme. Veza është një ushqim i shëndetshëm. Ajo kombinohet me shumë gatime siç është...

Opinione