Gjendet i vdekur në shtëpinë e tij një burrë nga Koçani

Dje në ora 14:10 në Stacionin Policor të Koçanit është raportuar se Ç.M.(90) nga Koçani është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij. Mjeku i...

Xhaferi: Plani i rritjes kyçe për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

SAMITI NË TIRANË Kryeministri teknik Talat Xhaferi, i cili po merr pjesë në Konferencën kushtuar Planit të rritjes për Ballkanin Perëndimor, tha se, Qeveria e...

Mbi një mijë funksionarë në Maqedoni nuk do të kenë rritje të re të...

Pagat e mbi një mijë funksionarëve nuk do të rriten më. Njëzëri dhe pa diskutim deputetët ulën koeficientët. Me këtë nuk do t’u privohet...

Largohen nga puna 19 të punësuar në Qendrën e Shëndetit Publik Shkup

Një grup i të punësuarve në Qendrën e Shëndetit Publik Shkup ka njoftuar se janë larguar nga puna 19 të punësuar pa asnjë arsyetim,...

Krijuesit e kartelave të rreme “Trump” filluan t’i fshijnë gjurmët digjitale

“Do të kthehemi tri herë më të fortë, pa merak” - ishte mesazhi i lënë më 26 shkurt të këtij viti në njërin prej...

Sot përfundon masa – Nga nesër çmimet në mëshirë të tregtarëve

Viti i brishtë sivjet solli fat për konsumatorët, që sot të kenë edhe një ditë shtesë për të blerë me çmime të garantuara, shkruan...

Bojmacaliev: Me pasaportat e vjetra nuk mund të dilni nga shteti

Zëvendësministri shtesë i Punëve të Brendshme, Mitko Bojmacaliev përkujtoi edhe njëherë të gjithën qytetarët se me pasaportat e vjetra nuk mund të udhëtohet askund,...

Sejdiu: Koalicioni Sela-Apasiev nuk votoi anëtarin shqiptar në KSHZ, Abdush Demirin! (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=ZSNUAiyucSk Me zgjedhjen e Abdush Demirit për anëtarë të KSHZ-së sipas Blerim Sejdiut nga koalicioni VLEN, tashmë kanë filluar fitoret e opozitës. Sipas tij bien...

KRRE: Ulet për 35% çmimi i ngrohjes për institucionet publike dhe objektet afariste në...

Komisioni Rregullator për Energjetik ka marrë vendim të jashtëzakonshëm për çmimin e ngrohjes në Shkup për shfrytëzuesit afarist, duke e ulur çmimin për 35...

VMRO-ja kërkon ndihma për Bujar Osmanin, vendos kuti për ndihma para MPJ-së

Nga VMRO-DPMNE-ja kanë vendosur kuti për donacione para Ministrisë së Punëve të Jashtme, ku me sarkazëm kërkojnë që të mblidhe mjete financiare për ministrin...