Lëvizja BESA: Qeveria gjithë ditën flet kundër Rusisë, ndërsa reklamon kuponin fiskal rus!

Lëvizja BESA ka reaguar ndaj videos promovuese të qeverisë së RMV, ku shfaqet një kupon fiskal rus në konferencën vjetore “Viti i Mundësive të...

Pas mesnatës çmime të reja të karburanteve në Maqedoni

Pas mesnatës, çmimi i benzinave rritet për 1 denarë, ndërsa çmimi i naftës do rritet për gjysmë denari, njofton KRRE, përcjell TV21. Çmimi i...

Varhelji do të takojë përfaqësues të bullgarëve në RMV

Agjencia bullgare e lajmeve BGNES njofton se Eurokomisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelji, do të takohet me përfaqësues të Bullgarëve nga RMV-ja. Takimi, sic përcjell KlanM,...

DPHM: Në vijim, në Maqedoni pritet mot i ftohtë me reshje bore

Ditëve në vijim do të mbajë mot i ftohtë me temperatura të mëngjesit që diku-diku do të jenë nën zero, paralajmërojnë nga DPHM. Nesër...

Kovaçevski: Ne mund dhe duhet të jemi pjesë e Evropës së sotme

Republika e Maqedonisë së Veriut mund dhe duhet të jetë pjesë e Evropës së sotme, theksoi sot kryeministri Dimitar Kovaçevski në konferencën vjetore “Viti...

Kuponi fiskal rus, Kovaçevski kërkon falje

Kryeministri Dimitar Kovaçevski kërkoi falje për kuponin fiskal rus, sipas tij ai që punon dhe gabon. “Nuk ua marr për të madhe, sepse ai që punon...

Kovaçevski thotë se Qeveria ka arritur të mbrojë qytetarët nga rritja enorme e çmimeve

Republika e Maqedonisë së Veriut mund dhe duhet të jetë pjesë e Evropës së sotme, theksoi sot kryeministri Dimitar Kovaçevski në konferencën vjetore “Viti...

Dimitrievski: Vendi ka nevojë për pastrim të kuadrove

Kryetari i komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski, gjatë emisionit “Studio 10” në televizionin 24, theksoi se Maqedonisë i duhet një filtrim i plotë i...

Gjendet i vdekur një 39-vjeçar në Shkup

Më datë 27.01.2023 rreth orës 12:35 në SPB-Shkup është raportuar se në një shtëpizë në fshatin Çuçer të Shkupit, B.A.(32) nga Kriva Pallanka ka...

Tetovari thotë se ia kanë vjedhur veturën “Opel Astra” në parking

Një 37-vjeçar nga Tetova ka raportuar në polici se i kanë vjedhur veturën “Opel Astra” në një parking në Tetovë, përcjell TV21. I njëjti...