Shkollat në Kiev do të rihapen nga 1 shtatori

Shkollat ​​në Kiev do të rihapen për fillimin e vitit shkollor më 1 shtator, sipas autoriteteve të qytetit, shkruan The Guardian. Mësimi ka vazhduar online...

Mundësi të mëdha zhvillimi për Hong- Kongun

Zbatimi në mënyrë të plotë e besnike i politikës "Një vend, dy sisteme" do të krijojë hapësirë të pakufishme për zhvillimin e rajoneve të...

Zelensky: Marrja në kontroll e ishullit të gjarpërinjve ndryshon situatën në Detin e Zi

“Ishulli i gjarpërinjve është një pikë strategjike dhe çlirimi i tij nga ushtria ruse ndryshon ndjeshëm situatën në Detin e Zi”. Kështu ka deklaruar presidenti...

“Na ngulët thikën pas shpine”, kurdët kundër Finlandës e Suedisë!

Kurdët e konsiderojnë “thikë pas shpine” marrëveshjen e arritur mes Suedisë, Finlandës dhe Turqisë që i hapi dy vendeve nordike rrugën drejt anëtarësimit në...

Ukraina firmos deklaratën për anëtarësimin në BE

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky, kryeministri Denys Shmyhal dhe kryetari i parlamentit Ruslan Stefanchuk kanë nënshkruar një deklaratë mbi synimin e vendit për t’u...

Flamuri i BE-së hyri në Parlamentin e Ukrainës

Flamuri i Bashkimit Evropian u vendos simbolikisht në sallën e Parlamentit ukrainas, ndërsa kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen mbajti fjalim përmes...

Berisha: Rama ka caktuar në të njëjtën orë konferencë me mua, por zemrat e...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur konferencën për shtyp të përjavshme. Fjalën e tij e nisi duke kujtuar se në të njëjtën orë ka thirrur...

Petkov bëri të ditur se kush do të jetë kandidati për kryeministër

Asen Vasilev do të jetë kandidat për kryeministër, i cili “Vazhdo me ndryshimet” do të vazhdojë ta kryesojë qeverinë e re eventuale të...

Zelensky: Anëtarësimi i Ukrainës në BE nuk duhet të zgjasë me vite ose dekada

Volodymyr Zelensky ka thënë se rruga e Ukrainës drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian nuk duhet “të zgjasë vite apo dekada” dhe u zotua se...

Erdogan: Suedia dhe Finlanda të mbajnë premtimet, ndryshe nuk hyjnë në NATO

Presidenti i Turqisë, Recep Tajip Erdogan deklaroi se Finlanda dhe Suedia duhet së pari të mbajnë premtimet e bëra ndaj Ankarasë, në të kundërt...

Opinione