Injorim spektakolar i Ballkanit të Hapur nga Merkel/ Komplimentat e Ramës nuk pinë ujë...

Komplimentat pa fre me të cilat tentoi ta përkedhelë sadopak sedrën e 67-vjeçares Angela Merkel në transmetim live nuk i sollën asnjë të mirë...

FDA: Doza e tretë e Pfizer-it rrit imunitetin, por vaksinat aktuale ende efektive

Në një dokument të lëshuar të mërkurën nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave thuhet se doza e tretë e vaksinës së Pfizer-it ndaj...

Biden: Moti ekstrem do t’i kushtojë SHBA -ve mbi 100 miliardë dollarë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka deklaruar se ngjarjet ekstreme të motit do t’i kushtojnë Shteteve të Bashkuara mbi 100...

Kroacia do t’i kërkojë Serbisë kompenzim për dëmet e luftës

Kryeministri i Kroacisë Andrej Plenkoviq, ka bërë të ditur se qeveria që ai drejton, nuk e ka harruar dhe lënë anash çështjen e kompensimit...

Ligjvënësit demokratë kërkojnë një rritje të taksave për të pasurit dhe korporatat

Ligjvënësit demokratë në Dhomën e Përfaqësuesve kanë propozuar këtë javë një projekt-ligj që do të rriste ndjeshëm taksat për amerikanët e pasur dhe korporatat,...

SHBA, Britani ndihmë Australisë për të prodhuar nëndetëse bërthamore

Shtetet e Bashkuara dhe Britania do të ndihmojnë Australinë të zhvillojë një flotë nëndetësesh me energji bërthamore, tha të mërkurën Presidenti amerikan Joe Biden,...

Spanjë, fillojnë përsëri negociatat lidhur me kërkesën e Katalonjës për pavarësi

Kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez dhe lideri katalanas, Pere Aragones, u takuan për të rifilluar bisedimet me shpresën për të gjetur një zgjidhje për krizën...

Tërmet në Kinë, tre të vdekur

Kina nisi një reagim urgjent të enjten pasi një tërmet me magnitudë 6.0 goditi provincën jugperëndimore të Sichuan duke vrarë të paktën tre persona,...

Ekspozita e 18-të Kinë-ASEAN përfundon me vlerë rekord marrëveshjesh

Ekspozita e 18-të Kinë-ASEAN dhe Samiti i Biznesit dhe Investimeve Kinë-ASEAN përfunduan në kryeqendrën e Rajonit Autonom Guangxi-Zhuang të Kinës Jugore Nanning. 179 marrëveshje me...

Kongresi Botëror për automjetet me energji të re mbahet në Hainan

Kongresi Botëror i Automjeteve me Energji të Re 2021 (WNEVC) ka nisur të mërkurën në Haikou, kryeqendra e provincës Hainan të Kinës jugore, duke...

Opinione