Xhaka dhe Shaqiri u dënuan për shqiponjën në “Rusi 2018”, UEFA po mbyll sytë...

Futbollisti austriak Marko Arnaudoviq shau me nënë dhe në baza nacionale lojtarin e përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, shqiptarin Ezgjan Alioski. Në ndeshjen e...

Kristino Ronaldo tërbon UEFA-n, sulmon sponsorin Coca Cola

Cristiano Ronaldo ka tërbuar Uefa-n duke sulmuar sponsorët gjatë një konference për shtyp, ku ai largoi dy shishet e Coca-Cola-s që i kishin vënë...

Eriksen poston dhe buzëqesh nga spitali – mesazhi tregon gjendjen e tij tejet të...

Christian Eriksen ka lëshuar një mesazh për të gjitha ata që ishin të shqetësuar për shëndetin e tij. Mesfushori pësoi sulm në zemër në ndeshjen...

​Euro 2020, sot supersfida Gjermani-Francë

'​Euro 2020, sot supersfida Gjermani-Francë'. Kampionati Evropian i futbollit Euro 2020 vazhdon sot me dy ndeshjet e para të Grupit F. Nga ora 18:00 në “Puskás...

Perla e Messit vlen vetëm 1 pikë

Ndeshja e parë e Argjentinës nuk ka qenë ashtu si pritej në Copa America. Skuadra e Messit nuk arrin të ruajë avantazhin e numrit “10”...

Greqia reagon: Komentatorët maqedonas në “EURO 2020” ta përdorin termin “Maqedonia e Veriut”!

Autoritetet greke kanë vërejtur se komentatorët sportiv dhe mediat maqedonase po vazhdojnë të përdorin termin Maqedoni dhe jo termin e ri Maqedonia e Veriut,...

Arnautovic kërkon falje në gjuhën shqipe: Më falni, nuk jam racist! (FOTO)

Sulmuesi i Austrisë, Marko Arnautovic ka kërkuar falje për fjalorin e përdorur pas shënimit të golit kundër Maqedonisë së Veriut. Futbollisti me prejardhje serbe është...

Brazili e nis me fitore Kupën e Amerikës

Ka filluar “Copa America” me ndeshjen hapëse mes Brazilit dhe Venezuelës. Kombëtarja e Brazilit ka mposhtur Venezuelën me rezultat 3-0. Golin e parë për brazilianët e...

​Spanjë – Suedi, formacionet e mundshme

Kombëtarja e Spanjës ndeshjen e saj të parë në Euro 2020 do ta zhvillojë sonte kundër Suedisë. Takimi do të zhvillohet në qytetin e Sevillas,...

Euro 2020 vazhdon me tri sfida të tjera, spikat ndeshja Spanjë – Suedi

Euro 2020 vazhdon me tri sfida të tjera, spikat ndeshja Spanjë – Suedi. Dita e katërt e Kampionatit Evropian Euro 2020 sjellë sot tri ndeshje...

Opinione