Algjeriani udhëton 400 kilometra për ta përkrahur Kosovën dhe Shqipërinë në Lojërat Mesdhetare

Algjeriani, Houssem Tujamo ka udhëtuar rreth 400 kilometra nga kryeqyteti Algiers për në Oran, për të përkrahur ekipin e Kosovës dhe atë të Shqipërisë...

Kosovë-Shqipëri pa kufi, këtë fundjavë qindra qytetarë lëvizin lirshëm pa kontrolle

Edhe këtë fundjavë qindra qytetarë të Kosovës që po hyjnë në territorin e Shqipërisë po lëvizin lirshëm pa kontrolle në pikat kufitare. Ambasadori i Shqipërisë...

Sali Berisha premton shtetësi shqiptare për çdo kosovar

Ish-kryeministri Sali Berisha, në fjalën e tij në Kuvendin Kombëtar ka premtuar se shqiptarët kudo ku janë do të kenë nënshtetësinë shqiptare. Po ashtu ai...

Ambasadori amerikan në Beograd, Hill: Është zhgënjyese që nuk ka shumë përparim në marrëdhëniet...

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill ka thënë se është zhgënjyese që nuk ka shumë përparim në marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë. Ai ka thënë...

Në Kosovë vazhdon shitja e ilaçeve pa recetë të mjekut

Qytetarët ende mund të blejnë barna pa recetë të mjekut nëpër barnatore anë e kënd vendit. Kjo pranohet edhe nga Oda e Farmacistëve të...

Dy 66-vjeçarë mbyten në plazhet e Shqipërisë

Dy persona të moshës 66-vjeçare kanë humbur jetën pasditen e së shtunës në plazhet e Shqipërisë. Sipas raportimeve në media, viktima S.M derisa ishte duke...

Kurti: 32 vite më parë triumfoi legjitimiteti popullor mbi legalitetin shtypës të Serbisë

Në 32 vjetorin e shpalljes së Deklaratës Kushtetuese, kryeministri Albin Kurti ka thënë se 32 vite më parë triumfoi legjitimiteti popullor i vullnetit qytetar...

Rritje alarmante e rasteve me COVID-19 në Shqipëri, 671 të infektuar gjatë 24 orëve...

Numri i rasteve të reja me COVID-19 vazhdon të shënojë rritje në Shqipëri, teksa në 24 orëve të fundit janë shënuar 671 infektime të...

205 raste të reja me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 736 testime, 205 qytetarë kanë rezultuar pozitiv...

Presidentja Osmani: Themelet e shtetit janë ngritur mbi vendimin e delegatëve të 2 Korrikut

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani me rastin e 32 vjetorit të miratimit të Deklaratës Kushtetuese theksoi se kjo shënon hapin vendimtar për realizimin e...

Opinione