Kosovë, një viktimë dhe 267 raste të reja me CO VID-19

Autoritetet shëndetësore në Kosovë thonë se gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar një viktimë nga koronavirusi i ri, që shkakton sëmundjen COVID-19. Viktima,...

Fashistja serbe kërcënon shqiptarët: “Do ju presim kokat”

Natalija Nileviç, 26 vjeçarja nga Podgorica është arrestuar nga Policia e Mali të Zi pasi ka kërcënuar shqiptarët dhe malazezët përmes një video të...

Rakiq: Më mirë ta zhvillojmë betejën në institucione sesa në urën në veri të...

Populli serb e di se qëndrimi i institucioneve të Kosovës ndaj serbëve është i papërshtatshëm, veprimet tona brenda atyre institucioneve janë një luftë e...

Vërshimet në Gjilan shkaktuan dëme mbi 1.5 milion euro

Për këta, tashmë Komuna e ka njoftuar Qeverinë e Kosovës. “Punët e tona që i kemi bërë në lumin Mirusha dhe Morava, kanë bërë që...

Kosovë, KQZ-ja kërkon zyrtarisht verifikimin e kandidatëve për deputetë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë u është drejtuar zyrtarisht institucioneve përgjegjëse për verifikimin e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Zëdhënësi...

I zhdukuri nga Vitia gjendet i vdekur

Është gjetur trupi i pajetë i qytetarit vitias, Heset Rrahmanit, i cili ditë më parë ishte raportuar si i zhdukur. Burime të KosovaPress-it bëjnë...

Pamje nga dasma e Kadri Zekës, pak ditë para se të vritej bashkë me...

Kadri Zeka ishte martuar më 2 janar të vitit 1982, me Saime Isufin. Në rrjete sociale është publikuar një video pjesë e dasmës së tij...

Abazoviq reagon pas arrestimit të kryetarit të Ulqinit dhe zyrtarëve tjerë shqiptarë

Abazoviq ka kërkuar që gjykatat të lihen të vendosin vetë dhe se ata janë të vendosur t’u japin fund abuzimeve. “Lejoni që gjykata të vendos...

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit dhe katër zyrtarë të tjerë

Kryetari i Komunës së Ulqinit, Loro Nrekiç është arrestuar ditën e sotme pasi akuzohet për punësime partiake. Urdhri për arrestimin e tij erdhi nga...

A kishte shqiptarë të përfshirë me UDB-në në vrasjen e Jusuf Gërvallës?!

Fatkeqësisht, janari mbetet muaj i kobshëm për shqiptarët, pasi në këtë muaj kanë ndërruar jetë njerëzit më të rëndësishëm të vendit, atdhetarët patritotë. Më 17...

Opinione