Ngjarje e pazakontë në alpe: Gruaja e re përkëdhelet lakuriq me viça dhe më...

Një skenë e çuditshme po ndodh në Qafën Oberalp në alpet zvicerane: një grua e zhveshur po qëndron me viçat në kullotën e lopës...

Sa gjatë mund të jetojë një person? Shekulli XXI mund të thyejë rekorde

Numri i njerëzve që jetojnë mbi moshën 100 vjeç është në rritje prej dekadash, dhe sot këtë kufi e kanë kaluar janë gati gjysmë...

Ja çfarë duhet të bëni nëse ju ka rënë shtypja apo ndjeni marramendje si...

Shkaku i ndryshimeve të temperaturave, edhe njerëzit e shëndetshëm ankohen në marramendje, ënjtje dhe shtypje të ulët.ËNJTJETQarkullimi i dobët, mbipesha, ushqimi jo i mirë...

Sporti që zgjat jetën

E dimë që ushtrimet e rregullta janë të mira për shëndetin tonë. Ekspertët këshillojnë që edhe 20 minuta ecje të shpejtë në ditë mund...

Çifti seks në ballkon në Tiranë, rënkimet shqetësuan banorët e lagjes

Një çift të rinjsh në Tiranë kanë shfrenuar fantazinë, duke vendosur të kryejnë marrëdhënie seksuale në ballkonin e shtepisë.Episodi ndodhi në lagjen “5 Maji”...

​Ky ushqim i shëndetshëm mund të jetë shkaku i shumë sëmundjeve

Edhe pse e lirë, e lehtë për t’u përgatitur dhe ofron shumë përfitime shëndetësore, fasulet gjithashtu mund të shkaktojnë probleme të caktuara.Fasulet janë fara...

Gruaja del e zhveshur në mes të rrugës

Një ngjarje e pazakontë u regjistrua mbrëmjen e së shtunës në një zonë në Selanik të Greqisë.Një grua doli e zhveshur në mes të...

Prokurorja Fatime Fetai feston ditëlindjen

Prokurorja Fatime Fetai sot feston ditëlindjen. Me këtë rast ajo ka pranuar urime të shumta në rrjetet sociale. “E guximshme, e drejtë, e denjë, e...

Mbi 10 mijë të sëmurë nga virusi vetëm në Shkup

Në 24 orët e fundit, në Shkup janë regjistruar 430 raste të reja pozitive me Covid-19.Me këtë shifër, sipas të dhënave të Ministrisë së...

Ledjana e “Përputhen” bën një ndryshim në dukje

Konkurrentja e programit tregoi për ndjekësit e saj se ka bërë një ndryshim në dukje.Ledjana është përdoruese e rrjetit social Instagram e cila ndanë...

Opinione