BDI: Deshi apo jo LSDM dhe VMRO, Presidenti i ardhshëm do të zgjidhet në...

VMRO dhe LSDM tashmë janë bashkuar kundër kërkesës së Bashkimit Demokratik për Integrim dhe Frontit Evropian për zgjedhjen e Presidentit në Parlament, si pikë...

LSDM: MPB të përgjigjet për rolin e Mickoskit në pengimin e aksionit kundër drogës

Partia maqedonase në pushtet LSDM, thotë se “skandali me shefin e sigurimit të Hristijan Mickoskit duke rrahur policët hapin shumë dilema për rolin e...

Alternativa: Me Besën arritëm marrëveshje për koalicion lokal në Tetovë

Pas formalizimit të bashkëpunimit në nivel qendror ndërmjet Lëvizjes Besa dhe Alternativës, kjo e fundit njofton se është rënë dakord që ky koalicion të...

Shqiptarët më “gjumashët” në botë, flenë gjysmë orë më shumë se mesatarja globale

Një grup kërkuesish kanë zhvilluar studimin më të gjerë ndonjëherë në botë mbi gjumin dhe kohëzgjatjen e tij, në 63 shtete të botës, mes...

Sulmi ndaj EULEX-it në veri, reagon NATO: Çdo sulm i tillë është i papranueshëm

NATO ka dënuar sulmin me shok-bombë ndaj patrullës së EULEX-it në veri të Kosovës. Zëdhënësja e NATO-s, Oana Lungescu ka thënë se çdo sulm i...

7 vjet pa Xhemail Rexhepin-komandant Shqiponjën

Familjarë dhe bashkëluftëtarë sot përkujtojnë 7 vjetorin të vrasjes së Xhemail Rexhepit – Komandant Shqiponjës. Me rastin e kësaj date përkujtimore sot do të bëhen...

Ende nuk ka përgjigje se kush është fajtor për zjarrin në spitalin modular në...

Kanë kaluar 3 muaj dhe ende nuk ka përgjigje se kush e ka fajin për zjarrin në spitalin modular në Tetovë ku humbën jetën...

Ngjarje e pazakontë në alpe: Gruaja e re përkëdhelet lakuriq me viça dhe më...

Një skenë e çuditshme po ndodh në Qafën Oberalp në alpet zvicerane: një grua e zhveshur po qëndron me viçat në kullotën e lopës...

Sa gjatë mund të jetojë një person? Shekulli XXI mund të thyejë rekorde

Numri i njerëzve që jetojnë mbi moshën 100 vjeç është në rritje prej dekadash, dhe sot këtë kufi e kanë kaluar janë gati gjysmë...

Ja çfarë duhet të bëni nëse ju ka rënë shtypja apo ndjeni marramendje si...

Shkaku i ndryshimeve të temperaturave, edhe njerëzit e shëndetshëm ankohen në marramendje, ënjtje dhe shtypje të ulët. ËNJTJET Qarkullimi i dobët, mbipesha, ushqimi jo i mirë...