Hiqni dorë nga këto zakone të këqija – ato na e shkurtojnë jetën

Disa zakone mund të na shkurtojnë jetën, pa u bërë të vetëdijshëm. Prandaj, ekspertët paralajmërojnë atë që duhet t’i drejtohemi. Ushqimi vonë natën mund të rrisë...

Shkenca e vërteton të kundërtën nga ajo çfarë u besua deri më tani për...

Pirja e pijeve të gazuara dietike mund t’i bëjë njerëzit më të predispozuar të fitojnë peshë sesa t’u përmbahen versioneve origjinale të këtyre pijeve,...

Videoja e vogëlushit shqiptar me plis që po pëlqehet nga të gjithë

Videoja e një djaloshi të vogël shqiptar ka marrë mijëra pëlqime dhe shpërndarje nëpër rrjetet sociale. Arsye për këtë është gjesti të cilin ky vogëlush...

‘Mrekulli’, gruaja që lindi binjak edhe pse me kancer

Ajo ishte diagnostifikuar në vitin 2017 dhe bëri dy ndërhyrje që e bënë të mendonte se askush nuk do të lidhej me të, raporton...

Mjekët tregojnë përse nuk duhet të hani banane në mëngjes

Ngrënia e një banane në mëngjes, nuk është ideja më e mirë, sipas mjekëve. Eksperti ushqyes, Dr. Daryl Gioffre, ka dhënë disa lajme të këqija...

Studim i ri global: Depresioni dhe vetëvrasja pasojë e ndotjes së ajrit

Njerëzit që jetojnë në një vend me ndotje të lartë të ajrit kanë nivel më të lartë të depresionit dhe vrasjeve, kjo është gjetur...

Pse duhet të mbani gjithmonë një shampon të thatë në çantë gjatë dimrit

Nëse jeni një nga ata njerëz që preferoni një sezon më të ngrohtë dhe nuk mund të prisni që sezoni i ftohtë të mbarojë...

Vuani nga i ftohti edhe kur është ngrohtë? Zbuloni arsyen pse ndodh kjo gjë

Nëse qëndroni gjatë në të ftohtë temperatura trupore mund të bjerë nën 35 gradë celsius dhe me kalimin e kohës organizmi nuk funksionon më...

Çfarë i bën koronavirusi trupit të njeriut

Për shumicën e njerëzve të infektuar, virusi Covid-19 shkakton simptoma të ngjashme me ato të gripit të zakonshmë. Koronavirusi futet në organizmin e njeriut...

Ky djalosh 9 vjeçar sapo e ka fituar betejën me sëmundjen e kancerit

Pamje emocionuese të djaloshi 9 vjeçar i cili ka luftuar kancerin. Djaloshi nga Oklahoma e Amerikës, Steven vetëm 9 vjeç ka shpenzuar 3 vitet e...

Opinione