Katër çajra që ju ndihmojnë me tretjen dhe dhimbjet e stomakut

Lista e pijeve dhe ushqimeve që duhen shmangur në të mirë të sistemit tretës është e gjatë. Gumëzhimat e stomakut, dhimbjet e kontraktimet janë...

Ndryshimet te nënat pas lindjes

Pas lindjes së foshnjes, e gjithë vëmendja është te foshnja, e jo te nëna. Kështu që shumë pak njerëz e dinë se çfarë i...

Shtatë këshillat për largim të akneve dhe problemeve tjera të lëkurës

Statistikat tregojnë se 95% e të gjithë njerëzve në planetin tonë vuajnë nga aknet një herë në jetën e tyre. Aknet dhe problemet e tjera...

Çfarë duhet të bësh kur nuk mund të flesh

Bën çdo gjë që të mund t’i mbyllësh sytë dhe të flesh gjumë, por nuk të shkon për dore, por aspak nuk ta bën...

Disa rregulla të arta se si të kurseni para në vitin 2020

Por gjithë këto festime janë lajm i keq për portofolin tuaj. Këto janë disa mënyra si të kurseni para në 2020-n. Bëni plan shpenzimet tuaja! Nëse nuk...

Foto më qesharake në prehrin e “babadimrit”

Të shkosh të takosh babagjyshin në qendër tregtare është një ritual në SHBA që disa e duan dhe disa e urrejnë, por me shumë...

Ecja për kaq minuta në ditë redukton shtatë lloje të kancerit

Kjo mund të përkthehet në një shëtitje të përditshme me më shumë se 20 minuta ose një udhëtim me biçikletë. Kjo sasi ushtrimesh u gjet...

Personat që kanë probleme me kolesterolin, duhet të hanë më shpesh këtë bishtajore

Është një burim i mirë i proteinave dhe yndyrave dhe gjithashtu ka një përmbajtje të lartë të vitaminave dhe mineraleve thelbësore. Acidi oleik që ai...

Dëshironi të humbni peshë shpejt? Përdoreni këtë lloj erëze më shpesh

Qimnoni, i cili është përdorur historikisht si erëz, ka një tipar shumë të mirë, të zbuluar rishtazi: ndihmon në shkrirjen e kilogramëve dhe ul...

E tepruat me alkool natën e Vitit të Ri? – ja ushqimet detoks për...

Më poshtë gjeni listën e cila është zgjidhja juaj: Detoks me çaj, xhinxher dhe banane Xhinxheri është luftues natyral i përzierjeve, ndërsa banania ju ndihmon të...

Opinione