Linjë telefonike falas për shkeljen e të drejtës zgjedhore të qytetarëve për zgjedhjet lokale

Në prag të fillimit të fushatës për Zgjedhjet lokale 2021, Avokati i Popullit i përkujton qytetarët se në zyrën e tij funksionon linja telefonike...

336 raste të reja dhe 17 viktima nga Covid-19

Për 24 orë në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 336 raste të reja nga realizimi i 3.425 testimeve, njofton Ministria e Shëndetësisë. Janë shëruar 222...

Shuhet zjarri mbi fshatin Veljusë afër Strumicës

Zjarri, i cili paradite shpërtheu në malin Elenicë, mbi fshatin Veljusë afër Strumicës i përfshiu pyllin, është shuar, informuan para pak kohe nga NJTZ...

Nesër fillon vaksinimi me dozën e tretë

Qytetarët mbi moshën 60 vjeçare, punonjësit shëndetësorë dhe personat me sëmundje imunologjike me vërtetim prej nesër do të mund të marrin dozën e tretë...

Gjithsej 297 kandidatë për kryetarë komunash, 26 prej tyre janë të pavarur

Nga gjithsej 297 kandidatë për kryetarë komunash në zgjedhjet lokale të 17 tetorit, 26 janë të pavarur ose 8.75. Kjo shifër është më e...

Me naftë kontrabandë nga Maqedonia, kapet mat 38-vjeçari në Qafë-Thanë

Një 38-vjeçar me iniciale G.T. është vënë nën hetim nga policia pasi në kamionin që drejtohej prej tij gjatë kontrollit në Qafë-Thanë, janë gjetur...

U regjistrua Zaevi me familjen: Kanë mbetur edhe 4 ditë, regjistrohuni!

Kryeministri Zoran Zaev bashkë me familjen e tij, në shtëpinë në Strumicë, sot kanë kryer procesin e regjistrimit. Siç potencoi ai, në këtë mënyrë ata...

U kapën me heroinë dhe para të vjedhura, arrestohen dy persona, njëri fëmijë!

Janë arrestuar dy persona nga Koçani, pasi siç njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme, të njëjtit u kapën me heroinë dhe para të...

Shkupjani u kap në flagrancë teksa plaçkiste barnatoren pas mesnate

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se gjatë mesnatës së sotme është arrestuar një 25-vjeçar nga Shkupi, pasi u kap në flagrancë teksa...

Apel për kumanovarët që nuk janë regjistruar

Na ndajnë vetëm edhe 5 ditë nga përfundimi i operacionit më të madhë statistikor në vend, Regjistrimin e popullsisë në Maqedoninë e Veriut. Duke pasur...

Opinione