Spasovski: Piku do të jetë në 2-3 javët e ardhshme, presim 2000-2500 të prekur

Kryeministri teknik Oliver Spasovski gjatë konferencës për shtyp pranë qeverisë tha po hynë në një fazë kritike me koronavirusin. Sipas tij nuk dihet se...

Spasovski: Pashkët dhe Ramazanin duhet ta kalojmë në shtëpi

Spasovski porositi të gjithë besimtarët përfshi ata të komuniteti ortodoks, mysliman dhe të tjerë se festën e Pashkëve dhe të Ramazanit këtë vit duhet...

15 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit, 570 në total

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 15 raste te reja me Kovid-19. Rastet janë paraqitur si më poshtë: Kumanove 8 Shkup 4 Tetove 1 Struge 1 Shtip 1 Me...

Nga e mërkura zgjatet ora policore, fillon në ora 16:00 deri në 05:00 të...

Nga dita e mërkurë Ora policore në mbarë shtetin do të filloj nga pora 16:00 dhe do të zgjasë deri në ora 05:00 të...

ShBA i ndan 1.1 milion dollarë Maqedonisë së Veriut për të luftuar COVID-19

Qeveria e Shetteve të Bashkuara të Amerikës ka ndarë 1.1 milion dollarë për të lehtësuar përhapjen e COVID-19 në Maqedoninë e Veriut. Përmes Agjencisë...

Spasovski: Përfitimet nga anëtarësimi në NATO u treguan si efikase në përballjen me koronavirusin

Përfitimet nga anëtarësimi në NATO u treguan si efikase në përballjen me koronavirusin. E aktivizojmë mekanizmin e NATO-s për mbrojtje civile dhe është aktivizuar...

Pendarovski: Pranimi në NATO një nga tre momentet më të rëndësishme në historinë tonë...

Anëtarësimi ynë në NATO është një nga tre momentet më të rëndësishme në historinë më të re, nga pavarësia jonë deri më sot, deklaroi...

Si i kaluan 56 orë në izolim banorët e Kumanovës (VIDEO)

Kumanova doli nga izolimi 56 orësh, që u zbatua si masë kundër përhapjes së koronavirusit, raporton gazeta LAJM. Në 5:00 të mëngjesit të ditës...

Lajmi i fundit: Vdesin tre pacient nga koronavirusi, numri i viktimave në vend shkon...

Alsat mëson se gjatë natës së djeshme në vendin tonë janë shënuar edhe tre viktima nga koronavirusi. Një viktimë është nga qyteti i Koçanit...

Gjithsej 12 të infektuar me koronavirus në MPB

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se në këtë institucion ka gjithsej 12 persona-punonjës të infektuar me Covid-19. Shtatë punonjës tjerë janë futur...

Opinione