Nuk është kollaj të jesh polic në këtë shtet

Arbër Çeliku Policët e kanë fituar simpatinë time, sidomos gjatë periudhës së pandemisë. Ditë e natë ata janë në krye të detyrës, në shërbim...

Lika: Shqiptarëve të Maqedonisë u nevojitet barabarësi, jo përralla për Goce Dellçevin me plis!

Fokusimi i disa "partive" politike shqiptare ne Maqedoni ne nje te kaluar te idealizuar dhe shpeshhere te trilluar ne vend te fokusimit ne problemet...

Paralajmërimi i Arbën Xhaferit dhe tangoja maqedonase

Muhamer Pajaziti Dy partitë e mëdha maqedone në zgjedhjet e 15 korrikut sikur kanë një pakt të fshehtë për rezistuar apo ikur kërkesave reale të...

Cili shqiptar nga Tetova ka shkuar deri sot në Shqipëri për të futur përçarje...

Fejzi Hajdari Para se ta pyesish dikë se pse nuk ka bartës liste nga Tetova, duhet të pyesish në cilat zgjedhje deri sot BDI-ja ka...

Mesazhi i fuqishëm nga zyrtari i VV-së: Shqiptarëve të Maqedonisë nuk u mjafton vetëm...

Republika e Maqedonisë së Veriut vazhdimisht ka patur edhe pushtetarë shqiptarë në qeveri, kryesisht nga partitë e njëjta. Pa qenë nihilist, ka patur arritje,...

Mjerimi politik

Shek Hallaçi Mjerimit politik të Ali Ahmetit, po i vjenë fundi,. zakonisht politikanët Shqiptarë nga politika shkojnë skajshmërisht të dëshpëruar. Shtrohet pyetja pse: Sepse harrojnë...

Tash është koha, asgjë më nuk është e pamundur!

Ditët janë të numëruara. Numërimi mbrapsht, ka filluar. Jehona e ndryshimit të madh dëgjohet kudo. Rahjet e zemrave shqiptare, kanë shpejtuar hovin e tyre. Asgjë...

Profesori i VV-së: Duhet avancim i shqiptarëve në Maqedoni, e jo i individëve!

“TASH duhet ndryshimi” Shkruan Hysamedin Feraj, anëtar i Vetëvendosjes dhe këshilltar i Albin Kurtit: Kryeministri shqiptar i BDI nuk e çon para statusin e shqiptarëve në...

Pasardhësit e Hasan Prishtinës i reagojnë Ali Ahmetit: Hasani nuk i tradhtoi bashkluftarët, siç...

Rinia e fshatit legjendar Pollac, fshat ku ka lindur Hasan Prishina, kanë reaguar përmes disa portaleve kosovare ndaj fjalimit të kryetarit të BDI-së, Ali...

Apeli i mërgimtarit: Votoni shkëlqyeshëm, votoni numrin 5!

Kudo ku njerëzia valon flamujt e shpresës,ka jetë, ka jetë për të gjithë. Shpresa e Shqiptarëve, ka emër e mbiemër. Shpresa e Shqiptarëve quhet...

Opinione