A ju kujtohet: Edhe Millosheviqi dikur shpallte fitore pas çdo dështimi!

Armir Dani Neve, gjenerata e mesme dhe më të shtyer në moshë ende na kujtohet vokabulari i Sllobodan Millosheviqit gjatë luftërave në ish Jugosllavi. Si...

Zyrtarët e Shqipërisë dhe të Kosovës a janë n’tokë të bukës që mashtrimin e...

Orhan Murtezani Në kontekstin kur po flasim për mashtrimin, mashtruesit dhe të mashtruarit, më duhet të shtroj edhe dy pyetje: 1. Çfarë ka për të na...

Sot u bë e qartë se i vetmi premtim me të cilin BDI i...

Xhevdet Hajredini Sot për çdokënd u bë e qartë se i vetmi premtim me të cilin BDI i fitoi votat, ka qenë mashtrim. Nuk mund...

Ibrahimi: Këta që gënjyen për kryeministrin do të marin dënimin e popullit

Zeqirja Ibrahimi Sa keq më vjen që sot shqiptarëve duhet t'u them "më vjen keq që kam pasur të drejtë". Mashtruesi mbetet gjithnjë mashtrues. Unë nuk...

BDI e dezorientuar, partia e vetme që përkrahjen e 12 deputetëve e konsideron si...

Shkruan: Fejzi HAJDARI Ali Ahmeti u paraqit me premtimin se do ta bëjë "kryeministrin shqiptar", në kohën kur parashkimet më optimiste të partisë së tij,...

A mund të jetë aq i pa informuar Buzhala apo ishte shkrim me...

Shkruan: Naim Sinani Nuk besoj të jetë kaq i pa informuar Berat Buzhala, për zhvillimet politike në Maqedoninë e Veriut, siç duket kur e lexoni...

Nëse nuk e mer kryeministrin, BDI do jetë e nënçmuar, nuk do i dihet...

Dy partive fituese të zgjedhjeve të 15 Korrikut të cilat në minutat e fundit po diskutojnë mbi marrëveshjen e koalicionit, po kalkulojnë për pozicionet...

Zejd Rexhepi: Të bojkotohet Kuvendi, kundër vjedhjes dhe mashtrimit!

Skender Rexhepi Zejd, deputet dhe sekretar i përgjithshëm i Alternativës JEDHJES DHE MASHTRIMIT DUHET PËRGJIGJUR VETËM ME BOJKOT TË KUVENDIT Me aminin e institucioneve shtetërore,...

“Çmendet” Buzhala, akuzon Selën e Gashin që ia dhanë 12 deputetë BDI-së, se po...

Paramendoni, ofertën e pastër të Selës dhe Gashit me 12 deputetë për kryeministrin Naser Ziberi, të propozuar nga vetë BDI, Buzhala e sheh si...

Fituesi bëhet humbës dhe humbësi fituese kur interesi personal vlerësohet më tepër se liria...

(Kur pronari i një shtëpie e kupton se hajnat kanë hyrë brenda, nëse vazhdon nga oborri t'i shajë ata, hajnat vazhdojnë me mbledhjen e...

Opinione