Triumfi i padrejtësisë

Arbër Çeliku Koncepcioni sociologjik evropian, në Lindje u ngordh me ideologjinë e quajtur komunizëm. Ky sistem u ngrit në bazë të iluzionit, gënjeshtrës dhe mashtrimit....

Mustafa: Pas zgjedhjeve do të kemi qeveri LSDM-BESA dhe ASH-AA, BDI dhe VMRO në...

Adil Mustafa, Kryetar i IGFM-Maqedoni APEL Drejtuar: Gjithë anëtarëve dhe simpatizantëve të Koalicionit ASH-AA dhe të Lëvizjes Besa. MOS SHAHENI; SEPSE, PAS 12 PRILLIT, DO TË JENI BASHKË...

Shek Hallaçi: Të gjithë ish ushtarët e UÇK-së ta lëshojnë BDI-në, si Emri Fazliu-Kobra

Shek Hallaçi i Grupit të Kumanovës ka përshëndetur vendimin e ish pjesëtarit të UÇK-së nga Çerkezi I Kumanovës, Emri Fazlia- Kobra, i cili leshoi...

Shkruan bashkëfshatari i tij: Haxhi Hyseni i mbylli sytë, pa u hapur kufiri!

Për haxhi Hysenin kurrë nuk u hap kufiri. Ai i mbylli sytë, duke qenë ende i mbyllur vendkalimi Llojan – Miratoc. Ai shtëpinë e...

Bajrami: Pak suksese, shumë viktima nga politikat e BDI-së

Pak suksese shumë viktima nga politikat e BDI-së Deri sa Artan Grubi e Bujar Osmani me krekosje po lavdërohen me projekte që nuk janë...

Edhe Arbana Xharra e quante Albin Kurtin “xhonturk” e “erdoganist”, por nuk mundi ta...

Metodat me të cilat po e sulmon BDI-ja koalicionin e fitores të shqiptarëve të Maqedonisë (Alternativa-Aleanca për Shqiptarët), janë plotësisht të ngjashme me metodat...

BDI-ja po kopjon një dallaverë nga Rusia për ta çelë kufirin!

Të gjitha mediat e mëdha botërore, para disa ditëve raportuan për një kontrabandist rus dhe marifetllëkun, që ai kishte përdorur për të mashtruar emigrantët...

Nuk është fajtor as Zaevi dhe as Mickoski për moszbatimin e gjuhës shqipe

Arbër Çeliku Ju shqiptarët e mi, në masë të madhe, që nuk lexoni kurrë dhe, si rrjedhojë, nuk i njihni as fenomenet politike-shoqërore, dini...

Të lutemi për shëndetin e Bujar Osmanit! Thotë “u bë” për projektin në Saraj...

Safet Xhelali Po zhgënjehen të gjithë shqiptarët që kanë pritur se do të ketë së paku ndonjë ndryshim të vogël pozitiv ne BDI pas kongresit...

A ishte e justifikuar vrasja e Suleimanit

Në një konferencë për shtyp menjëherë pas sulmit me dron nga ana e Shteteve të Bashkuara ku mbeti i vrarë komandanti ushtarak iranian Qassem...

Opinione