Nxehtësi e madhe në Australi, burri pjekë 1,5 kilogramë mish në makinë (VIDEO)

Temperaturat mesatare të ajrit në Australi kanë arritur në 40.9 gradë Celcius, nxehtësi kjo që ia mundësoi një personi të piqte mish në makinë. Stu...

E pazakontë: Foshnja 10-muajshe përfundon në gjykatë për 13,000 euro borxh

Një gjykim i jashtëzakonshëm po zhvillohet në qytetin gjerman Zwickau. Një foshnjë tetëmuajshe është në gjyq për një borxh të trashëguar prej 13,000 eurosh, transmeton...

Çdo zgjedhje zbulon personalitetin tuaj: Kush po gabon në këtë foto?

Shikojeni këtë ilustrim me vëmendje, zgjedhni një person dhe zbuloni “copëza” të personalitetit tuaj. Cili prej personave po gabon? 1,2,3 apo 4? Nëse zgjedhni 1: Për fat...

Nëna ndan videon e frikshme të hakerit duke folur me vajzën 8 vjeçare përmes...

Një nënë nga Amerika ka ndarë një video, ku një haker ka arritur që përmes kamerës së sigurimit të flasë me vajzën e saj...

Gruaja më e shkurtër në botë, vetëm 62 cm

Jyoti Amge më 16 dhjetor 2011 ka hyrë në rekordet Guinness si gruaja më e shkurtër në botë, ajo është vetëm 62,8 centimetra e...

Njihuni me 48-vjeçarin, pordhët e të cilit vrasin insektet

Mund të tingëllojë e çuditshme, por është e vërtetë. Pordhët e këtij burri vrasin mushkonjat. Në këtë konkluzion kanë përfunduar banorë të Kampala në Uganda,...

Divorci i hidhur, vëllai i dhëndrit grushta nuses dhe dy motrave të saj

Një çift në Britani u ndanë vetëm disa orë pas martesës pasi vëllai i dhëndrit e goditi me grusht nusen. Dasma e Steffan Wilson dhe...

Këto tri pije do t’ju shpëtojnë nga dhimbja e kokës

Ju dhemb koka? Ju nuk keni pse të pini pilulën! Mendoni për metoda plotësisht natyrale që nuk do t’ju dëmtojnë dhe do t’ju ndihmojnë...

Banania e ngjitur në mur del në shitje për 120.000 dollarë

Një banane e ngjitur në mur me ngjitës doli në shitje në Art Basel Miami Beach për 120.000 dollarë. Sipas galerisë dy nga tre “veprat...

68 vite bashkë, vdiqën paqësisht me një ditë diferencë

Një burrë dhe një grua në Sent Piter, një qytet i vogël në Mineapolis të Minesotës, kishin 68 vite të martuar dhe ai thoshte...

Opinione