A është kjo pema më e shëmtuar e festave të fundvitit?

Stafi i aeroportit sqaroi se ata përdorën objekte të ndaluara nga hyrja në aeroplan dhe të cilat u konfiskuan nga pasagjerët gjatë kontrollit. Një pemë...

Pse na kërkoni dhe nuk na njihni

“Pse duhet të punojmë me frikën e ngacmimit, abuzimit si dhe injorimit nga shoqëria. Pse na kërkoni dhe nuk na njihni. Ne kemi zgjedhur këtë...

Fjalët e fundit të njerëzve të famshëm në shtratin e vdekjes (Foto)

Cilat ishin fjalët e fundit para vdekjes të presidentëve, kryeministrave, politikanëve, princeshave, aktorëve, këngëtarëve, shkrimtarëve, luftëtarëve të famshëm, shqiptar dhe të huaj? Në tesktin më...

Ky djalosh 9 vjeçar sapo e ka fituar betejën me sëmundjen e kancerit

Pamje emocionuese të djaloshi 9 vjeçar i cili ka luftuar kancerin. Djaloshi nga Oklahoma e Amerikës, Steven vetëm 9 vjeç ka shpenzuar 3 vitet e...

Shoferi ndezi një cigare, shpërthimi i veturës ishte aq i madh sa që theu...

Një shofer pati fatin të shpëtojë me vetëm lëndime të lehta kur makina e tij shpërtheu ndërsa ai ndezi një cigare. Sipas mediave të huaja,...

Shkenca e vërteton të kundërtën nga ajo çfarë u besua deri më tani për...

Pirja e pijeve të gazuara dietike mund t’i bëjë njerëzit më të predispozuar të fitojnë peshë sesa t’u përmbahen versioneve origjinale të këtyre pijeve,...

Amerikania i këndon Adem Jasharit (VIDEO)

Shumë këngë janë bërë për heroin e luftës së fundit , Adem Jashari. Këto këngë që i këndojnë sakrificës së heronjve, kanë rënë edhe në...

Ky person mban si kafshë shtëpiake një deve të cilën e merr me vete...

Ky njeri e merr devenë e tij në dyqan lokal. Jeffrey devja 600 kilogram, ka ecur në raftet e dyqanit për kafshë. Në Muskefon, Michigan...

Nxehtësi e madhe në Australi, burri pjekë 1,5 kilogramë mish në makinë (VIDEO)

Temperaturat mesatare të ajrit në Australi kanë arritur në 40.9 gradë Celcius, nxehtësi kjo që ia mundësoi një personi të piqte mish në makinë. Stu...

E pazakontë: Foshnja 10-muajshe përfundon në gjykatë për 13,000 euro borxh

Një gjykim i jashtëzakonshëm po zhvillohet në qytetin gjerman Zwickau. Një foshnjë tetëmuajshe është në gjyq për një borxh të trashëguar prej 13,000 eurosh, transmeton...