Ademi në shënjestër të Betisit

Lehtë mund të ndodh që Arijan Ademi, kapiteni i Dinamo Zagrebit dhe reprezentues i Maqedonisë së Veriut, gjatë këtij dimri të transferohet në La...

Reali në finalen e Superkupës së Spanjës

Real Madrid mundi 1-3 skuadrën e Valencias në gjysmëfinalen e parë të Superkupës së Spanjës. "Galaktikët" dhuruan një ndeshje spektakolare, ku golat u realizuan...

Asani dhe Bejtullai, ja kur do të përballen mes vete në Suedi

Kampionati suedez i futbollit në sezonin e ri 2020 do të ketë më shumë ndjekës nga Maqedonia e Veriut. Kjo për shkak të dy...

Ndërroi jetë, Irfan Neziri, ish-trajneri i KFF “Elita” nga Sllatina e Tetovës

Të mërkurën në moshën 61 vjeçare ka ndërruar jetë Irfan Neziri nga fshati Sllatinë i cili një kohë ka qenë futbollist i Vëllazërimit të...

KF Gostivari i filloi përgatitjet, ja pesë prurjet e reja

Edhe skuadra e Gostivarit sot ka filluar me përgatitjet per sezonin pranveror në ligën e dytë të Maqedonisë së Veriut në futboll-grupi i Perëndimit....

Përfundoi pushimi dimëror, Shkupi filloi me përgatitje

Sot (e mërkurë, 7 janar) FC Shkupi ka lënë pas vete pushimin dimëror, duke u rikthyer me stërvitjen e parë për të shënuar fillimin...

Neto firmos me Shkëndijën

  KF Shkëndija konfirmon angazhimin e sulmuesit të krahut, Aldair Sapalo Amaro Neto. Bëhet fjalë për lojtar 25 vjeçar me pasaportë portugeze, i cili me...

Përgatitjet e Kukësit në Antalia, rrëfehet talenti tetovar, Valon Et’hemi 

Nga katër janari i këtij viti, skuadra e Kukësit nga Superliga e Shqipërisë, gjendet në përgatitje në Antalia të Turqisë. Përvec stërvitjeve të rregullta, ekipi...

Befason Modric, nis bisedimet me këtë klub

Luka Modric mund të largohet nga Real Madrid. Luka Modric pritet të jetë një nga largimet e mëdha tek Reali gjatë këtij afati kalimtar të...

Guardiola kërkon transferimin e Skriniarit në Man City

Skuadra e Manchester Cityt ka rritur interesimin për qendërmbrojtësin e Interit, Milan Skriniar. Drejtuesit e skuadrës angleze raportohet se janë duke punuar që ta sjellin...