Biroll Topçiu, trajner i ri i KF Gostivari

Skuadra e Gostivarit e ka një trajner të ri në stolin e tij dhe ai është Birol Topciu. Ish-trajneri i Genc Kalemler sot është...

Arteta thotë se Xhaka do të qëndrojë në Arsenal

Mikel Arteta beson se Granit Xhaka do të qëndrojë në Arsenal edhe pas afatit kalimtar të janarit, me gjithë thashethemet e shumta se mesfushori...

Goran Pandev, kapiteni Maqedonisë së Veriut: Ndeshja me Kosovën do të jetë për jetë...

Kapiteni i Maqedonisë së Veriut, Goran Pandev për mediat italiane ka folur për dy objektivat e tij gjatë këtij sezoni. Njëra është që me reprezentacionin...

Xhemaili bashkohet me Donadonin në Kinë!

Blerim Xhemaili nuk i trembet aspak coronovirusit që ka prekur Kinën dhe udhëton pikërisht drejt Lindjes së Largët për të vijuar karrierën. Pas shumë...

Angellovski po përgatitet për Kosovën: Rreziku më i madh na vjen nga Muriqi e...

  Trajneri i Maqedonisë së Veriut, Igor Angellovski, i ka filluar përgatitjet për ndeshjen historike kundër Kosovës, që ka mbetur vetëm edhe një muaj deri...

E konfirmon trajneri i Maqedonisë: Kërkohet shtyrja e ndeshjes kundër Kosovës

Trajneri i ekipit kombëtar të Maqedonisë, Igor Angelovski, ka konfirmuar se Federata e Futbollit e Maqedonisë ka kërkuar që ndeshja kundër Kosovës të shtyhet...

Flamengo njofton se trajneri Jorge Jesus ka dal negativ në testin e dytë për...

Klubi brazilian i futbollit Flamengo ka njoftuar se trajneri Jorge Jesus ka dal negativ në testin e dytë për koronavirus. Trajneri portugez Jorge Jesus kishte...

“Nuk ka arsye për të ndërprerë futbollin pavarësisht koronavirusit”

Bjellorusia s’e ka ndërmend ta ndërprese futbollin. Teksa pothuajse në gjithë botën çdo aktivitet është pezulluar, në Bjellorusi futbollistët detyrohen ende të zbresin në fushë. Sekretari...

”Tregu i transferimeve nuk do të hapet më 1 korrik”

Kalendarët janë modifikuar për të kaluar përtej sezoneve normale dhe kontratat që skadojnë më 30 qershor ka qenë një temë e nxehtë midis klubeve. Por...

Portierit të Atalantës nuk i ndahet koronavirusi, pozitiv për të tretën herë radhazi

Sfida e Ligës së Kampionëve mes Atalantës dhe Valencias, e zhvilluar në stadiumin “San Siro” në Milano, u cilësua nga shumë epidemiologë si ‘bomba”...

Opinione