Gruaja e Kobe Bryant e thyen heshtjen, ja letra prekëse e saj

Bashkëshortja e Kobe Bryant, Vanessa, e theu heshtjen të mërkurën përmes një postimi prekës në Instagram, ku flet për vdekjen e bashkëshortit të saj...

Avdi Isufi: I kemi kryer të gjitha obligimet, ky turne do të jetë edhe...

Edhe tre ditë kanë mbetur deri te fillimi i turneut tradicional përkujtimor “Dëshmorët e Kombit Haraçina 2001”. Organizatorë të turneut janë familjarë të dëshmorëve,...

Kristoffersen triumfoi në sllallom

  Skiatori nga Norvegjia, Henrik Kristoffersen, ngadhënjeu në sllallom, që u mbajt në Qendrën e Skive në Schladming të Austrisë. Ai zuri vendin e parë...

Skandal/ Kosova e fton një futbollist serb në Përfaqësuese, ai nuk vjen në grumbullim

  Trajneri i Përfaqësueses U-19 të Kosovës, Ramiz Krasniqi, do të mbajë grumbullimin e radhës me futbollistët e kampionatit vendor të gjeneratës 2003, ka njoftuar...

NBA/Nderohet legjenda Bryant, Embiid shënon 24 pikë me numrin 24

Derbi i Kalifornisë mes Lakers dhe Clippers duhej të ishte kryefjala e mbrëmjes në NBA, por, siç dihet, kjo përballje u shty për shkak...

“Plisat” marrin vendimin: Në Maqedoni do rrimë jashtë të mbrojmë shpinën

  “Plisat” janë një prej grupimeve më të vjetra dhe që gjithmonë kanë përkrahur Shqipërinë, me idealin e bashkimit kombëtar. Që në kohën kur Kosova...

Identifikohet trupi i Koby-t, helikopteri pa instrument paralajmërues

Në orët e vonë të mbrëmjes së të mërkurës autoritet arritët të nxirrnin nga mbetjet trupat e viktimave të aksidentit të rëndë me helikopter,...

Valon Berisha transferohet në Bundesligë

Valon Berisha dhe Lazio ndajnë rrugët. Futbollisti shqiptar, i cili në këtë sezon është aktivizuar për një total prek 279 minutash (në tetë ndeshje...

Milani në gjysmëfinale, eliminioi Torinon

Milani i Piolit merr fitoren e 5-të radhazi dhe kualifikohet ne gjysmëfinalet e Kupës sè Italisè, aty ku do të sfidojè Juventusin me ndeshje...

Mediat serbe: Tifozët e Shkëndijës do ta mbështesin Kosovën kundër Maqedonisë së Veriut në...

Grupi tifozëve të Shkendijës nga Tetova,  "Ballistët", njoftojnë se do të jenë me ekipin e Kosovës në ndeshjen kundër Maqedonisë Veriore në Shkup që...