Sa është i madh arsenali bërthamor i Rusisë dhe kush e ka butonin për...

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar sot një marrëveshje me Bjellorusinë, që lejon bartjen e armëve bërthamore në shtetin fqinj. Por sa është i madh...

Momenti kur ukrainasit shkatërrojnë raketahedhësen ruse me një granatë të vetme

Ky është momenti kur droni ukrainas shkatërron një raketahedhëse të shumëfishtë të forcave ruse. Siç raportohet, Brigada e 59-të e Motorizuar shkatërroi sistemin rus të...

Putin thotë se Rusia do të vendosë armë bërthamore taktike në Bjellorusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, thotë se Moska ka arritur marrëveshje për të vendosur armë bërthamore taktike në territorin e aleates së ngushtë, Bjellorusisë,...

Kievi: 16 mijë fëmijë ukrainas janë marrë me forcë nga trupat ruse

Autoritetet e Kievit thonë se trupat ruse kanë marrë me forcë më shumë se 16 mijë fëmijë ukrainas duke i zhvendosur në Rusi ose...

Zelensky: Nuk kam marr propozim paqeje nga lideri kinez

Volodymyr Zelensky thotë se shteti kinez nuk ka bërë ofertë për të ndërmjetësuar paqen midis Ukrainës dhe Rusisë. Zelensky deklaroi se i ka dërguar “mesazhe...

Përplasja mes minibusit dhe kamionit la të vdekur 12 persona në Brazil

Një aksident i frikshëm mes një minibusi dhe një kamioni ka lënë të vdekur 12 persona, përfshirë një fëmijë. Dy automjetet u përplasën kokë më...

Shpërthim në një fabrikë në Pensilvani, 2 viktima dhe 9 të zhdukur

Dy persona mbetën të vdekur dhe nëntë të tjerë rezultojnë të zhdukur pas një shpërthimi në një fabrikë çokollatash në Pensilvani. Shefi i policisë së...

Greqia feston 202-vjetorin e pavarësisë, paradë ushtarake në Athinë

Që nga fillimi i javës  qendra e Athinës është  “veshur” me ngjyrat bardhë dhe kaltër, dhe rrugët, sheshet  dhe  ndërtesat e bashkive janë mbushur...

Rekrutimi i të dënuarve, shefi i Wagner: Kemi ulur numrin e krimeve në Rusi

Yevgeny Prigozhin, biznesmeni i lidhur me Kremlinin që kontrollon grupin mercenar, Wagner, ka mbrojtur taktikat e grupit të tij për të rekrutuar të dënuar...

Dodik bëri thirrje për bashkimin e Republikës Sërpska dhe Serbisë

Në përvjetorin e bombardimeve, Dodik bëri thirrje për bashkimin e RS-së dhe Serbisë Të ardhmen e shoh në bashkimin e Serbisë dhe Republikës Sërpska, tha...

Opinione