Vuçiq “pastron” kuadrot pro-ruse: Daçiq dhe Vulin pritet të mos jenë pjesë e Qeverisë...

Me sa duket, Partia Progresive Serbe do të formojë Qeverinë e re të Serbisë, por në të mund të mos ketë vend për ministrin...

Fauci: Omicron do të shënojë fundin e pandemisë

Kryeeksperti amerikan i sëmundjeve infektive Anthony Fauci tha se ishte shumë herët për të parashikuar nëse përhapja e shpejtë e omicron do të ndihmonte...

SHBA, protesta masive në Uashington dhe qytete të tjera për drejtësi sociale

Mijëra demonstrues u mblodhën në Uashington, qytete të tjera të Shteteve të Bashkuara dhe në vende të tjera, duke protestuar kundër racizmit dhe dhunës...

Ministri ukrainas: Na duhen armë të çlirojmë Mariupolin

Ukraina ka nevojë për më shumë armë për të thyer rrethimin e Mariupolit, thotë ministri i Jashtëm i vendit Dmytro Kuleba. Mediat e huaja kanë...

NATO nuk do të dërgojë trupa në Ukrainë në rast të pushtimit rus

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se aleanca ushtarake e Perëndimit nuk do të dërgojë trupa luftarake në Ukrainë, në rast...

Fauci: Kriza me koronavirus nuk ka përfunduar ende

Drejtori i Institutit Kombëtar për Alergji dhe Sëmundje Infektive në Shtetet e Bashkuara, Anthony Fauci ka thënë se pandemia me koronavirus nuk “ka përfunduar...

Zelensky: Gati të lirojmë të burgosurit rusë në këmbim të kalimit të sigurt në...

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensku ka folur këtë pasdite pas vizitës së Shefit të Këshillit Evropian, Chalres Michel. Zelensku konfirmoi se është i përgatitur të lirojë...

A mund të ndërmjetësojë Erdogani në krizën mes Rusisë dhe Ukrainës?

Për Ankaranë është një çështje shumë e rëndësishme. Qeveria turke po përpiqet të mbajë raporte të mira si me Rusinë ashtu edhe me Ukrainën....

“Financial Times”: Britania nuk do të vendos kontrolle të plota kufitare me BE-në

Qeveria britanike ka anuluar planet për të vendosur kontrolle të plota kufitare me BE-në, më 1 janar, si rezultat i pandemisë së koronavirusit, transmeton...

“Ukraina mund ta fitojë luftën me Rusinë”/ SHBA: Po i nisëm armë, “mbaron” Moska!

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin e çeli takimin me ministrat e Mbrojtjes së mbi 40 vendeve në bazën ajrore amerikane të Ramstein...

Opinione