Vdes personi i parë nga koronavirusi në Kaliforni, shkon në 11 numri i të...

Sipas Shëndetit Publik të Qarkut Placer, pacienti ishte i moshuar edhe probleme të mëhershme shëndetësore, raporton Daily Mail. Zyrtarët shëndetësor thonë se personi kishte të...

Presidenti Erdoğan kërkon mbështetjen e NATO-s në një periudhë kritike

Presidenti i Republikës së Turiqisë, Recep Tayyip Erdoğan, u ka bërë thirrje shteteve anëtare të NATO-s që të shfaqin aleancën e tyre me Turqinë...

Kina, masa të reja për stabilizimin e tregtisë së jashtme dhe investimeve të huaja

Qeveria kineze do të marrë më shumë masa për të stabilizuar tregtinë e jashtme dhe investimet e huaja. Në një mbledhje ekzekutive të Këshillit të...

Tragjedi e rëndë në Gjermani, treni mbyt nënën me dy fëmijë

Një karrocë e gjelbër për fëmijë qëndron pranë binarëve – dëshmia e fundit se të shtunën rreth orës 18.00, në stacionin “Mannheim-Luzenberg” ka ndodhur...

Sipas mjekëve gjermanë nuk ka gjasa që virusi të ikë me të nxehtin!

Burra, gra dhe fëmijë, të gjithë mund të infektohen nga koronavirusi, por pasojat janë shumë të ndryshme. Faktorë vendimtarë janë mosha, gjinia dhe sëmundjet...

SHBA dhe Kanadaja pajtohen për mbylljen e pjesshme të kufirit

SHBA dhe Kanadaja kanë rënë dakord të mbyllin kufirin e tyre për "trafikun jothelbësor", si masë për frenimin e pandemisë së koronavirusit të ri...

Mjekët kinezë mbërrijnë në Itali: Keni vetëm një zgjidhje, nëse doni të shpëtoni!

Presidenti i rajonit të Lombardisë Attilio Fontana foli sot në mëngjes në një konferencë për shtyp së bashku me presidentin e Kryqit të Kuq...

Rumania mban zgjedhjet parlamentare

Qytetarët në Rumani i janë drejtuar qendrave të votimit për të votuar për zgjedhjet parlamentare, në të cilat pritet të përcaktohet nëse liberalët pro-evropianë...

Mjeku italian trondit botën: Vetëm 3 persona në Itali kanë vdekur nga Koronavirusi, tjerat...

Stefano Montanari një nanopatolog në Bologna dhe mjek në farmaci që e quan veten një “shkencëtar”, ka pohuar prej kohësh se epidemia aktuale është...

Koronavirusi, Tedros Adhanom: Të merren urgjentisht masa për vendet e varfra

Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom iu kërkoi liderëve botërore të marrin urgjentisht masa efikase derisa numri i të prekurve nga pandemia po...

Opinione