Kinë, burg për ata që përhapën lajme të rreme për epideminë e koronavirusit

Gjykatat kineze kanë marrë në dorë situatën e krijuar nga epidemia e koronavirusit, duke përcaktuar masa të ashpra ndaj atyre që përhapin lajme të...

Italia ka dy javë kohë për të ndaluar rritjen e rasteve me COVID-19

Italia ka dy javë për të ndaluar rritjen e shkallës së transmetimit të koronavirusit ose rrezikon “të ndjekë gjurmët” e fqinjëve evropianë ku përhapjet...

Kroacia goditet sërish nga një tërmet i fuqishëm

Një tërmet i fuqishëm e ka goditur Kroacinë. Ai është ndjerë pas orës 12 në Zagreb, Banja Lluka dhe Sarajevë, raportojnë gazetarët e Radios...

Përplasje vdekjeprurëse e trenave në Republikën Çeke

Autoritetet thanë se një person ka vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga përplasja e dy trenave në Republikën Çeke. Ky është aksidenti i...

KE parashikon buxhet prej 14,5 miliard eurove për Ballkanin Perëndimor dhe Turqinë

Komisioni Evropian në propozim-buxhetin 2021-2027 parashikon 14,5 miliard euro për Ballkanin Perëndimor dhe Turqinë. Nëse propozimi miratohet nga Parlamenti Evropian dhe Këshilli Evropian, kjo...

Për herë të parë në kohë të Kovid-19, Merkel publikisht u paraqit me maskë...

Për herë të parë nga fillimi i pandemisë së koronavirusit, kancelarja gjermane Angela Merkel pubkikihst është paraqitur me maskë mbrojtëse në fytyrë. Para takimit në...

Rusi, më 22 prill votohen ndryshimet kushtetuese

Presidenti rus, Vladimir Putin nënshkroi të martën dekretin me të cilin aprovon votimin mbarëkombëtar për ndryshimet kushtetuese më 22 prill, raporton Anadolu. Nëse ndryshimet marrin...

​Greqia heq kufizimet në fluturimet nga Shqipëria, Turqia dhe Maqedonia e Veriut

Greqia ka hequr kufizimet në fluturimet nga Turqia, Shqipëria dhe Maqedonia Veriore, të cilat ishin vendosur për të frenuar përhapjen e COVID-19, njoftoi sot...

Biden pret fitore të dyfishtë në Georgia

Georgia i lejon Joe Biden të ëndërrojë. Pas fitores së tij në muajin nëntor, kur Biden mori shtetin e jugut, tradicionalisht konservator me vetëm...

Kina raporton 27 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë vdekje

Kina ka raportuar 27 raste të reja me koronavoirus që janë shfaqur ditën e martë. Kjo thuhet se është një shenjë e zvogëlimit të të...

Opinione