Koxias: Mizrahi ashpër e shkeli Marrëveshjen e Prespës dhe të drejtën ndërkombëtare

Për tabelën në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale Rashella Mizrahi, reagoi edhe ish-ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Koxias. Ai në “Tuiter”-in...

Ekskluzive: Çka përmban dokumenti për Minishengen

Shqipëria s’po e heq kufirin me Kosovën, por me Serbinë po Marrëveshja për Mini-Schengenin që Serbia ia dërgoj Shqipërisë dhe Maqedonisë për nënshkrim, të cilën...

Taravari tregon arsyen e dështimit të koalicionit trepalësh

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në një intervistë, ka theksuar se Aleanca për Shqiptarët nuk ka qenë për koalicion dy...

Mickoski: VMRO-ja shqyrton opsionin për braktisjen e Kuvendit

Kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski thotë se nuk sheh asnjë arsye që deputetët nga partia që ai udhëheq, të vazhdojnë të marrin pjesë...

Dokument/ Kërkesa e Spasovskit për shkarkimin e Mizrahit arrin në Kuvend

Tv21 ka siguruar kërkesën që Kryeministri Oliver Spasovski e ka dërguar në Kuvend për shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sociale, Rashella Mizrahi....

Spanja, procedurë të përshpejtuar për Protokollin

Spanja filloi procedurën parlamentare për ratifikim të Protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO, e cila pritet të përfundojë në mars. Dje,...

Rrogë shtesë për rreth 5000 policë

Kryeministri teknik Oliver Spasovski ka bërë të ditur se rreth 5000 zyrtar policor do të marrin bonuse rrogë. “Për herë të parë u mundësojmë zyrtarëve...

Pendarovski dekreton Protokollin për në NATO

Presidenti i shtetit, Stevo pendarovski, ka nënshkruar dekretin për shpallje të Ligjit për ratifikim të Marrëveshjes Atlantike të Veriut. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së...

Spasovski kërkon shkarkimin e ministres së VMRO-DPMNE-së

Kryeministri i Qeverisë teknike, Oliver Spasovski kërkoi shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sosciale, Rashela Mizrahi. “Kryeministri dhe Qeveria e kanë për obligim të...

Komisioni për Çështje Evropiane i dha dritë jeshile Ligjit për Prokurorinë Publike dhe Ligjit...

Komisioni për Çështje Evropiane i dha dritë jeshile Ligjit për Prokurorinë Publike dhe Ligjit për Këshillin e Prokurorëve. Komisioni dy ligjet në fjalë i...