Ruskovska: Boki-13 të denoncoj në rast se ka të dhëna për korrupsion

Prokurorja Villma Ruskovska pas seancës së sotme për rastin “Reket” i ka bërë thirrje të dyshuarit të parë Bojan Jovanovski që ti paraqes...

15 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit, 570 në total

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 15 raste te reja me Kovid-19. Rastet janë paraqitur si më poshtë: Kumanove 8 Shkup 4 Tetove 1 Struge 1 Shtip 1 Me...

Pendarovski: Edhe qytetarët e vendeve të Ballkanit Perëndimor meritojnë të jenë pjesë e BE-së

Bashkimi Evropian nuk guxon t’i harrojë vendet e Ballkanit Perëndimor, sepse edhe qytetarët e atyre shteteve meritojnë kushte më të mira dhe standart më...

Takim Zaev-Timonie: Është mirë të japim argument shtesë para BE-së me miratimin e Ligjit...

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev së bashku me sekretarin për bashkëpunim ndërkombëtar të LSDM-së, Bojan Mariçiq sot u takua me ambasadorin e Francës në...

Mickoski: Kandidati për ministër të Brendshëm, pas konsultimeve me Zaevin

Kryetari i VMRO-DPMNE-së në një konferencë për shtyp për qeverinë e re teknike, që duhet të votohet nesër, tha se kandidatin për ministër të...

Varhelyi: Kemi arritur të mbledhim 1.15 miliardë euro për të ndihmuar Shqipërinë

Konferenca e Donatorëve në Bruksel për rindërtimin e Shqipërisë pas tërmetit shkatërrimtar të vitit të shkuar (26 nëntor) ka kaluar çdo pritshmëri. Në total...

15-vjeçari nga Kumanova në rrezik për jetë pasi ra nga kati i pestë i...

Sot pasdite në rrugën “Todor Vellkov” në Kumanovë, respektivisht tek ndërtesa e quajtur “Zhitomell”, një 15-vjeçar deri sa po luante me shokët është rrëzuat...

Lajmi i fundit: Virusi korona, 49 raste të reja në Maqedoninë e Veriut

4 orëve të fundit në vendin tonë, 49 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona(Covid-19). Me rastet e fundit numri i të infektuarve në...

Mickoski: Fokusi kryesor do të jetë ekonomia, do të ndërtojmë autostradën Shkup-Bllacë

Kreu i opozitës Hristijan Mickoski paralajmëroi 12 projekte ekonomike. Ndërtimi i autostradës Shkup-Manastir që sipas tij do të udhëtohet për një orë e 30...

Në Gjykatën Penale janë anuluara mbi 60 për qind e gjykimeve

Të akuzuarit dhe prokurorët nuk vijnë në gjykimet e caktuara. Për këtë arsye janë anuluar gjykimet në gjykatën më të madhe, atë Penale. Në...

Opinione