Hiqet ndalesa për trafik për në Pletvar

Prej orës 07:55 sot në mëngjes është hequr ndalesa për komunikacion në grykën malore Pletvar, kumtoi NP Rrugët e Maqedonisë.Nga ndërmarrja informojnë se në...

Zaev: Vonesat në zgjerimin e BE dhe mos-liberalizimi i vizave për Kosovën, kundër idesë...

–Ne nuk mund të presim që të gjitha problemet e brendshme të Bashkimit Evropian të zgjidhen, që ne, qytetarët tani dhe ekonomia jonë të...

Filipçe: Prej sot edhe 14 qendra për testim për koronavirusi

“Mbrëmë ka nderuar jetë pacienti i moshës 63 vjeçe nga Dibra, të cilit mbrëmë iu keqësua gjendja shëndetësore. Pacientët të cilët paraprakisht kanë pasur...

Paralajmërohet debakël i Ligjit për gjuhën në Komisionin e Venecias, Osmani fajin mundohet ta...

Plenumi i Komisionit të Venecias i përbërë nga përfaqësues të rreth 60 shteteve të botës do të shqyrtoj sot pasdite ligjin për përdorimin e...

Neurologu nga Tetova infektohet me koronavirus

Neurologu i njohur nga Tetova Visar Miftari ka rezultuar pozitiv në testin e Covid-19! Ai nëpermjet nje posti në rrjetin social FB ka lajmëruar miqt...

Ziadin Sela: Arsimi në gjuhën shqipe është degraduar edhe pse gati dy dekada Ministri...

Ziadin Sela sonte ka takuar banorët e Sllatinës,në parafushatën e emruar ,,bashkëbisedim me qytetarët” ku është pritur nga shumë banorë të Sllatinës. Sela ka folur...

Moti sot me vranësira dhe reshje shiu, temperatura deri 15 gradë

Gjatë ditës së sotme do të mbaj mot me vranësira dhe reshje shiu. Nëpër male në pjesë perëndimore të vendit reshjet do të jenë...

Tërmet 5.8 në Detin Mesdhe, lëkundjet u ndjenë edhe në Maqedoninë e Veriut

Një tërmet me magnitudë 5.8 ra në rajonin qendror të detit Mesdhe në orët e para të mëngjesit të së enjtes, sipas Qendrës Sizmologjike...

Deputetja Monika Zajkova infektohet me Covid 19, shtrohet në Klinikën Infektive

Deputetja Monika Zajkova nga PLD është pozitive për coronavirus dhe është e shtruar në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup.“Unë po ju shkruaj...

Varhejli: BE të mundësojë vaksinat për vendet e Ballkanit

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i bën thirrje unionit të mundësojë sa më shpejt furnizimin me vaksina për vendet e Ballkanit Perëndimor.Përmes një...

Opinione