Vetëm 3 vjet burg për 1.5 milion euro zhvatje, gjykimi për dy të tjerët...

Gjykimi i Zoran Milevskit – Kiçeec për rastin “Reket” zgjati për 48 orë. Dje pranoi se është fajtor, ndërsa sot gjykata i shqiptoi dënimin...

Amerika jep shpresë: Rusia e humbi momentumin, deri tash 2 mijë e 800 ushtarë...

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes ka thënë se Rusia e ka humbur momentumin në përpjekjet e saja për të avancuar brenda territorit të Ukrainës. Shtetet e...

Regjistrimi, secili mund të deklarohet për përkatësinë etnike

Faza e parë e regjistrimit tani për tani po zhvillohet pa problem. Përfundimisht me ditën e djeshme përmes aplikimit për vetëregjistrim janë evidentuar gjithsej...

Sot protesta para ambasadës serbe në Shkup, kundër skenareve luftënxitëse serbe në veriun e...

Shoqata e të Burgosurve dhe të Dëmtuarve Politikë Shqiptarë në Maqedoninë e Veriut ka thirr për sot një para ambasadës serbe në Shkup. “Protesta organizohet...

Zaev: Shteti juridik i dha fund kaosit në Ohër

Kryeministri Zoran Zaev sot në profilin e tij në Fejsbuk publikoi se shpreh mbështetje të fuqishme për “aksionin vendosës” për largimin e objekteve ilegale...

Zgjedhjet më 15 korrik – Zaev e Mickoski arritën marrëveshje

Dy liderët e partive maqedonase Zoran Zaev i LSDM-së dhe Hristijan Mickoski i VMRO-DPMNE-së të hënën janë marrë vesh që zgjedhjet të mbahen më...

Nuk shfuqizohen masat anti-virus, shkak ngecja në vaksinim!

Vaksinimi në Maqedoninë e Veriut ka ngecur dhe për këtë arsye vazhdojnë të jenë në fuqi masat për certifikatat-covid, maskat dhe protokolle të tjera. Hapi...

Sela dhe Gashi: Do të bllokojmë çdo ligj që do të vije në Kuvend...

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alterantativa do të bllokojnë çdo ligj që do të hyjë në Kuvend. Këtë nga pres qendra e Kuvendit e kanë...

Tërmet në Maqedoni

Një tërmet me magnitudë 1.9 ballë sipas shkallës Rihter ka tronditur sot Maqedoninë. Epiqendra e tërmetit është regjistruar në afërsi të Vallandovës në orën 11:17. Tërmeti...

Aleanca-Tetovë: Drejtorët e shkollave plaçkisin nxënësit, dëftesat të jepen falas (Video)

Përmes një konference për media, dega e Aleancës për Shqiptarët në Tetovë ka reaguar pas denoncimeve të shumta se në disa shkolla po kërkohen...

Opinione