Vetëm 3 vjet burg për 1.5 milion euro zhvatje, gjykimi për dy të tjerët...

Gjykimi i Zoran Milevskit – Kiçeec për rastin “Reket” zgjati për 48 orë. Dje pranoi se është fajtor, ndërsa sot gjykata i shqiptoi dënimin...

Kandidatët që garojnë për të siguruar ulëse në Parlament mbeten nën hijen e liderëve...

Përshpejtimi i procesit të integrimit të Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, benifitet që ka siguruar vendi me anëtarësimin në NATO si në aspektin...

Prokuroria hapi lëndë për rrahjen në Strumicë, të përfshirë 22 persona

Prokuroria Publike e Strumicës ka hapur lëndë kundër 22 personave – pjesëmarrës në rrahjen që ndodhi në Strumicë më 18 mars 2021. Lënda hapet, pasi...

Sela: Nënat duan t’i kenë fëmijët në shtëpi

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa hapën shtabin zgjedhorë në Kumanovë. Kryetari i ASH-së, Ziadin Sela porositi votuesit që më 15 korrik të votojnë...

Rafis Aliti flet për “rikthimin” në BDI, a është me Artan Grubin, apo Izet...

Në mbledhjen e fundit të kryesisë së BDI-së, opinioni ka vërejtur prezencën e ish nënkryetarit të partisë, Rafis Haliti edhe pse ai gjatë kohë...

SPQ “8 Shtatori”: Nuk ka listë të pritjeve për operacione urgjente

Nuk ka listë për pritje të operacioneve urgjente, ka njoftuar sot SPQ “8 Shtatori”- Shkup. Sipas spitalit, të gjithë pacientët që kanë nevojë nga intervenime...

Përmes aplikacionit për vetë-regjistrim të diasporës deri më tani janë regjistruar 148.719 mijë persona

Nëpërmjet aplikacionit për vetë-regjistrim të diasporës deri sot janë regjistruar 148.719 persona, transmeton TV21. Vetë-regjistrimi i mërgimtarëve ka filluar më 1 mars dhe do të...

Sela për MIA-n: Ali Ahmeti dhe BDI-ja janë shqiptarë sezonalë

Ali Ahmeti dhe BDI-ja janë shqiptarë fakultativë, shqiptarë sezonalë. BDI-ja përmes propozimit për kryeministrin shqiptar dëshiron të vazhdojë t’i mbajë votuesit të cilët i...

MPJ: Drejtoria doganore u përgjigj për rastin me librat nga Bullgaria

Ambasada bullgare në Shkup i ka dërguar notë proteste Ministrisë së Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, për shkak të së cilës, sipas...

KSHZ gati për zgjedhjet, Kondarko: Dalja në votime është e sigurt

Një përpjekje e tretë e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve për të kompletuar këshillat zgjedhor pasi pothuajse 50% e punonjësve shëndetësorë, që do të kryejnë...

Opinione