Njihuni me Ajlinen, nëna shqiptare e shtatë fëmijëve që kandidon për deputete (Foto)

Startoi dje emisioni më i ri në Top Channel, ”Kandidati”. Një program që sjell për publikun një profil gjithë përfshirës të kandidatëve për deputetë...

Afër Parlamentit do të hapet një kazino

Pas afro tre vitesh moratorium, qeveria merr vendimin për hapjen e kazinove në Shqipëri. Vendimi i parë i qeverisë pas periudhës së verës ka...

Në Gjykatën e Dibrës vazhdon gjykimi për vjedhjen e votave zgjedhore (Video)

Gjykata e Dibrës ka vendosur që të çojë në gjyq 4 të pandehurit e dosjes së bujshme ‘184’, të cilët akuzohen për shit-blerje të...

“Bandat e Lushnjes” – Lufta e përgjakshme mes Aldo Bares dhe Artur Dajës, mbi...

Top Story në këtë dokumentar shpalos sagën e ngjarjeve kriminale dhe përplasjen e ashpër mes bandave të Lushnjes. Ngjarje të cilat e kanë zanafillën...

Shkresa e KLSH: Punonjësit të japin “vullnetarisht” disa para për të prekurit nga tërmeti

Prej disa ditësh tashmë po flitet për një sërë institucionesh shtetërore, ku autoritetet kanë vendosur me urdhër (shkresë) që punonjësit të japing “vullnetarisht” një...

Shqipëri, 125 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri gjatë ditës së sotme informoi se janë shënuar 125 raste të reja dhe një viktimë nga...

Rama: Janë 783 persona në Kosovë, të kthehen për t’u akomoduar në hotele

Kryeministri Edi Rama është kthyer në Tiranë dhe po kryeson mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave që po mbahet mëngjesin e sotëm. Rama ka...

Konkursi i Postave shans i fundit i “stërvajnave” për ryshfet, për një vend pune...

Foto: Internet Goditja e fundit e një subjekti para se të humbë ndikimin dhe fuqinë mund të ketë çmim të lartë. Këtë e dëshmon edhe...

Shkodër, vëllai vret motrën e tij

Një krim makabër raportohet në këto momente në Shkodër. Një person ka vrarë motrën e tij. Fabian Vuka ka vrarë me thikë të motrën, shtetasen Diana...

Politika shqiptare uron festën e Fiter Bajramit

Disa prej politikanëve shqiptarë në Tiranë nisën urimet për besimtarët myslimanë pas një muaji sakrifice. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta me anë të një postimi...

Opinione