Shkodër, vëllai vret motrën e tij

Një krim makabër raportohet në këto momente në Shkodër. Një person ka vrarë motrën e tij. Fabian Vuka ka vrarë me thikë të motrën, shtetasen Diana...

Në Gjykatën e Dibrës vazhdon gjykimi për vjedhjen e votave zgjedhore (Video)

Gjykata e Dibrës ka vendosur që të çojë në gjyq 4 të pandehurit e dosjes së bujshme ‘184’, të cilët akuzohen për shit-blerje të...

Njihuni me Ajlinen, nëna shqiptare e shtatë fëmijëve që kandidon për deputete (Foto)

Startoi dje emisioni më i ri në Top Channel, ”Kandidati”. Një program që sjell për publikun një profil gjithë përfshirës të kandidatëve për deputetë...

Si u masakruan mijëra kosovarë në Kërçovë, flet historiani Ilmi Veliu (VIDEO)

Profesori i historisë, Ilmi Veliu, hedh dritë mbi një masakër ndaj mijëra kosovarëve që kishte ndodhur gjatë Luftës së Parë Botërore në rajonin e...

Shikoni si rrënohet pallati 12 katësh në Durrës (Video)

IKMT shpërthen me 88 kg tritol pallatin 12 katësh në Durrës. Pallati u rrënua për shkak të dëmtimeve nga tërmeti tragjik i vitit të...

Afër Parlamentit do të hapet një kazino

Pas afro tre vitesh moratorium, qeveria merr vendimin për hapjen e kazinove në Shqipëri. Vendimi i parë i qeverisë pas periudhës së verës ka...

Shqipëri, 125 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri gjatë ditës së sotme informoi se janë shënuar 125 raste të reja dhe një viktimë nga...

Kështu po i kalon Adelina Tahiri ditët e nxehta të verës

Adelina Tahiri ka ruajtur format trupore edhe pas lindjes. Adelina Tahiri ka qenë dhe mbetet një ndër emrat më të komentuar të estradës. Jeta e saj...

Dëgjone loken shqiptare: Dy ditë jam pa bukë, më mirë të vdes nga Koronavirusi...

Kryeministri Rama urdhëroi izolimin e njerëzve për të ndaluar përhapjen e pandemisë së Koronavirusit madje pretendon se në këtë mënyrë po ndihmon më së...

Konkursi i Postave shans i fundit i “stërvajnave” për ryshfet, për një vend pune...

Foto: Internet Goditja e fundit e një subjekti para se të humbë ndikimin dhe fuqinë mund të ketë çmim të lartë. Këtë e dëshmon edhe...

Opinione