Shqipëri, 125 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri gjatë ditës së sotme informoi se janë shënuar 125 raste të reja dhe një viktimë nga...

Rama: Shpresoj që Evropa nuk do na lërë vetëm

Në një intervistë televizive në emisionin e njohur italian “Porta a Porta”, kryeministri Rama ka folur mbi tërmetin shkatërrimtar të 26 nëntorit. Kreu i qeverisë...

Afër Parlamentit do të hapet një kazino

Pas afro tre vitesh moratorium, qeveria merr vendimin për hapjen e kazinove në Shqipëri. Vendimi i parë i qeverisë pas periudhës së verës ka...

Presidenti Macron dha idenë e një konference donatorësh për të ndihmuar Shqipërinë

Lajmi për një konferencë donatorësh në ndihmë të të prekurve nga tërmeti e dha këtë të mërkurë Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der...

Shikoni si rrënohet pallati 12 katësh në Durrës (Video)

IKMT shpërthen me 88 kg tritol pallatin 12 katësh në Durrës. Pallati u rrënua për shkak të dëmtimeve nga tërmeti tragjik i vitit të...

Shkresa e KLSH: Punonjësit të japin “vullnetarisht” disa para për të prekurit nga tërmeti

Prej disa ditësh tashmë po flitet për një sërë institucionesh shtetërore, ku autoritetet kanë vendosur me urdhër (shkresë) që punonjësit të japing “vullnetarisht” një...

Si u masakruan mijëra kosovarë në Kërçovë, flet historiani Ilmi Veliu (VIDEO)

Profesori i historisë, Ilmi Veliu, hedh dritë mbi një masakër ndaj mijëra kosovarëve që kishte ndodhur gjatë Luftës së Parë Botërore në rajonin e...

Televizioni grek emision për të mbledhur fonde për shqiptarët e prekur nga tërmeti

Tërmeti që ra në Shqipëri më datë 26 nëntor në orën 03:54 minuta ku la edhe 51 viktima i ka prekur të gjithë, duke...

Në Gjykatën e Dibrës vazhdon gjykimi për vjedhjen e votave zgjedhore (Video)

Gjykata e Dibrës ka vendosur që të çojë në gjyq 4 të pandehurit e dosjes së bujshme ‘184’, të cilët akuzohen për shit-blerje të...

“Edin e njihja, ishte humbje e madhe” Ish- Ministri kujton familjen që vdiq nën...

Ish-ministri i Financave dhe Ekonomisë, deputeti socialist Arben Ahmetaj ka rrëfyer sot në “Real Story” në News24 njohjen e tij me familjen Reçi, katër...

Opinione