Si të përdorni mjaltin që të mos plakeni

Ai është veçanërisht i dobishëm për lëkurën dhe ndihmon në pastrimin dhe ushqimin e saj. Në këtë artikull do të mësoni se si mund...

Çfarë na bën të lumtur në punë?

Edhe kur jemi jashtë orarit, shumë prej nesh ende nuk largohen nga puna. Falë smartphone-ave, është i lehtë kalimi i mbrëmjeve dhe fundjavave duke...

Ky djalosh 9 vjeçar sapo e ka fituar betejën me sëmundjen e kancerit

Pamje emocionuese të djaloshi 9 vjeçar i cili ka luftuar kancerin. Djaloshi nga Oklahoma e Amerikës, Steven vetëm 9 vjeç ka shpenzuar 3 vitet e...

Hiqni dorë nga këto zakone të këqija – ato na e shkurtojnë jetën

Prandaj, ekspertët paralajmërojnë atë që duhet t’i drejtohemi. Ushqimi vonë natën mund të rrisë rrezikun për sëmundje të zemrës dhe diabeti tip 2. Ushqimi gjithashtu mund...

Legjenda e Babadimrit: Si lindi historia e gjyshit që ndan dhurata

Karakteri i një gjyshi zemërgjerë, i cili u jep dhurata fëmijëve është e pranishme në tregimet dhe legjendat e kombeve në mbarë botën. Emri dhe...

Pse duhet të mbani gjithmonë një shampon të thatë në çantë gjatë dimrit

Nëse jeni një nga ata njerëz që preferoni një sezon më të ngrohtë dhe nuk mund të prisni që sezoni i ftohtë të mbarojë...

Videoja e vogëlushit shqiptar me plis që po pëlqehet nga të gjithë

Videoja e një djaloshi të vogël shqiptar ka marrë mijëra pëlqime dhe shpërndarje nëpër rrjetet sociale. Arsye për këtë është gjesti të cilin ky vogëlush...

Dr.Ridvan Halili, dentistit i specializuar që shëron dhe dhuron buzëqeshje me stil

Ridvan Alili nga Kumanova është dentist i specializuar në lëminë e Ortodoncisë (drejtimi i dhëmbëve). Njikohësisht ai është edhe nënkryetar i Shoqërisë Stomatologjike Shqiptare...

Fjalët e fundit të njerëzve të famshëm në shtratin e vdekjes (Foto)

Cilat ishin fjalët e fundit para vdekjes të presidentëve, kryeministrave, politikanëve, princeshave, aktorëve, këngëtarëve, shkrimtarëve, luftëtarëve të famshëm, shqiptar dhe të huaj? Në tesktin më...

19-vjeçarja që humbi 63 kg brenda një viti, tregon sekretin se si ia doli

Një adoleshente që ka humbur gjysmën e peshës së trupit për të veshur një fustan, ka zbuluar sesi heqja dorë nga sheqerit, shmangia e...

Opinione