Arrestohet një person në Shkup, kërkohej me fletarrest

MPB njofton se mbrëmë në rrugën “Orce Nikollov” në Shkup ka privuar nga liria personin E.D. i cili me urdhër të gjykatës kërkohej me...

Zbulohet “hyrja nëntokësore” për te selia e BDI-së në Reçicë (Foto)

Kjo gropë-shaht gjendet 20-30 metra larg selisë së BDI-së në Reçicë të Vogël. Qytetarët vazhdimisht ankohen se aty u prishen veturat, por kanë frikë...

Ahmeti: Fahri Xhara më tha se Zaevi ka prejardhje shqiptare dhe unë e pranova...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti sot doli në press konferencë me kryeministrin e ardhshëm të Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, ku...

Votoni numrin 5! Natën e mirë!

Xhemail Xhambazi Oooo Naser Ziberi, që për kryeministër të begenisi vetë Musa Xhaferri. Un e kam vendosur, kjo punë tani është sosur. Mjaft më keni...

Bangladeshi premton ndihma për prostitutat, a do të bëhet edhe Maqedonia si Bangladeshi?

Në lajmet e fundit që u publikuan ditëve të fundit qeveria e Bangladeshit premtoi ndihmë në saje të masave për zbutjen e pasojave ekonomike...

Plas gallata me Osmanin: “Me na ardh në Shipkovicë ky korona, xhi t’i bojm?”

Gatishmërinë e Bujar Osmanit gjoja për të shkuar edhe në Shipkovicë si mjek për të ndihmuar,shumë banorë të këtij fshati më tepër e shohin...

Mërgimtari dibran ia “garanton” ardhmërinë BDI-së në Idrizovë

Mërgimtari dibran Ylber Pilku thotë se BDI ka ardhmëri të sigurtê. Duke bë gallatë me këtë parti, Pilku thekson se ardhmëria e BDI-së është...

Agim Veliu dërgohet në spital, pasi shikon në emision Albin Kurtin

Agim Veliu del të jetë viktima e parë e koronavirusit në Kosovë në kuadër të shkarkimeve të qeverisë. Click Here! Find Emision Here! Prej sot, më ai...

Ali Ahmeti i bëri 60 vjet, cili është urimi juaj për ditëlindjen e tij?

Ali Ahmeti ka festuar ditëlindjen e 60-të në zyrën e Grupit Parlamentar të BDI-së në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut. Në këtë festë modeste,...