Rreziqet e fshehura në aeroplan të cilat duhet të dini

Pasagjerët e aeroplanit shpesh i kushtojnë vëmendje pasagjerëve të tjerë, madhësisë së ulëseve, turbullirave të mundshme. Pilotët dhe punonjësit e linjës ajrore treguan detaje të...

A është kjo pema më e shëmtuar e festave të fundvitit?

Stafi i aeroportit sqaroi se ata përdorën objekte të ndaluara nga hyrja në aeroplan dhe të cilat u konfiskuan nga pasagjerët gjatë kontrollit. Një pemë...

Mjekët tregojnë përse nuk duhet të hani banane në mëngjes

Ngrënia e një banane në mëngjes, nuk është ideja më e mirë, sipas mjekëve. Eksperti ushqyes, Dr. Daryl Gioffre, ka dhënë disa lajme të këqija...

Studim i ri global: Depresioni dhe vetëvrasja pasojë e ndotjes së ajrit

Studimi i ri global tregon se ndotja e ajrit lidhet me depresionin dhe vrasjen. Njerëzit që jetojnë në një vend me ndotje të lartë të...

Sa vezë mund të hani në një javë për shëndetin e organizmit

Ato na serviren të ziera ose të skuqura në forma të ndryshme. Veza është një ushqim i shëndetshëm. Ajo kombinohet me shumë gatime siç është...

Maçoku që humbi këmbët në aksident, tani ecën përsëri

Një maçok gjashtëvjeçar mbijetoi nga një aksident i rëndë me makinë dhe më pas u bë një “superyll” në internet pasi ishte i pari...

Kafeneja më e bukur në botë

Kur futesh në këtë kafene, të dekoruar me stilin e Rilindasve italinë, me abazhurë që varen nga tavanet e lartë, të duket sikur ke...

“Paraja nuk na takon neve përgjithmonë”, aktori i njohur do dhurojë pasurinë 630 mln...

Shprehja “Nuk do i marrim paratë me vete” vlen edhe për njerëzit më të pasur në botë. Chow Yun-fat ka arritur gjatë gjithë karrierës së...

Ja përse gratë e moshuara duhet t’i shmangen sheqerit dhe bukës

Një studim i kohëve të fundit, i realizuar me më shumë se 50,000 gra, mosha mesatare e së cilave ishte 60 vjeç, zbuloi se...

Një gotë ujë esëll në mëngjes, përfitime të jashtëzakonshme

Sipas tyre, gjatë gjumit, trupi dehidratohet ndaj uji duhet pirë që në mëngjes. A jeni zgjuar ndonjëherë dhe jeni ndjerë të etur dhe të...

Opinione