Era Rusi publikon këngën e re “Në emër të shpresës” dedikuar tragjedisë së Shqipërisë

Ajo ka bashkuar forcat me këngëtarin Ylli Baka, ndërsa projekti i tyre mban titullin “Në emër të shpresës”. Projekti vjen i kompletuar edhe nga ana...

Ava Max pozon joshëse

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Ava Max, po gëzon sukseset e saj në muzikë, shkruan lajmi.net. Ajo ka arritur që rreth vetes të mbledh shumë fansa...

Bebe Rexha flet për ndihmat e dhënë për Shqipërinë: “M’u thye zemra”

Këngëtarja e njohur, Bebe Rexha erdhi këtë javë në Shqipëri për të dhuruar një shumë të madhe parash për dy falmilje të prekura nga...

Ardit Gjebrea në edicionin e parë të “Kënga Magjike”, publikohet foto e rrallë

Mbrëmjen e djeshme u mbajt “Kënga Magjike 2019” ku nxorri fituese të festivalit të sivjetmë Eneda Tarifën, shkruan lajmi.net. Si zakonisht edhe sivjet, “Kënga Magjike”...

Fituesja e ”Kënga Magjike 2019” ka disa fjalë zemre për Flori Mumajesin

Mbrëmjen e sotme është shpallur dhe fituesja e edicionit të 21 të festivalit Kënga Magjike. Publiku, juria dhe votat e artistëve pjesëmarrës kanë zgjedhur...

Gold Ag tregon arsyen se përse nuk i lejohet të hyjë në Preshevë

E gjithë kjo për shkak të këngës “Medvegja”, e cila bëri që shteti të shpallte reperin si person të padëshiruar atje. Dhe për këtë, i...

Mozzik flet për ndarjen nga Loredana, sqaron të vërtetën e këngës “Dhelpër Dinake”

Duke u bërë një nga temat më të diskutuara muajve të fundit, i njëjti tregon se tani dyshja kanë filluar edhe procedurat e divorcit. “Hala...

Kim Kardashian thekson linjat trupore me këtë veshje

Ylli televiziv Kim Kardashian njihet si një nga femrat më atraktive në botë. Në paraqitjet e saj publike, ajo kujdeset që gjithnjë të duket në...

Rita Ora joshëse dhe e veçantë në këtë paraqitje

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare Rita Ora njihet për muzikën që ajo sjell dhe që ka bërë për vete miliona fansa gjithandej. Rita përpos muzikës,...

Dafina e pranon: Një prej këngëve të mia është dedikim

Dafina Zeqiri tregon publikisht se një prej këngëve të saj është dedikim. Këngëtarja e hiteve “Lule Lule”, “A e man n’men”, “Be a man once”,...

Opinione