Kacafytjet e fundit mes LSDM dhe BDI, flirt mes dy dashnorëve

Shkruan: Naser Pajaziri Kacafytjet e fundit mes LSDM dhe BDI po duken një flirt në mes dy dashnorëve, pas aventurave të stërzgjatura të dashurisë. Zaevi...

Me një njësi zgjedhore nuk humbë asnjë votë shqiptare!

Arbër Çeliku Ndarja në 6 njësi zgjedhore ishte tradhtia më e madhe kombëtare... 1 njësi nënkupton se asnjë votë shqiptare nuk shkon dëm, kurse...

Artan Grubi nuk e paska ditur për Venecian, Ali Ahmeti e paska ditur! Na...

Valon Bela ☆ Artan Grubi se paska ditur që i gjithë Ligji për gjuhët (bashkë me nenet) është dërguar tek Komisioni Venedikut (Venecias). ☆ Ali...

BDI bllokon ndryshimet e Kodit zgjedhor nga frika se do të eliminohen bandat kriminale!

Shkruan: Abdulla Mehmeti Nga frika e eliminimit të bandave kriminale nga skena politike në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, partia e shqiptarëve në Maqedoni, BDI tenton...

Pse Elvis Naçi, Arbër Hajdari dhe Marin Mema janë heronj e jo batakçinj

Një përpjekje për t’u vënë vulën e batakçiut atyre që përpiqen të mbledhin fonde për bamirësi vihet re, rëndom, sa herë ka fatkeqësi. Indiferentët,...

Marrëveshja e Gjelbër Evropiane

(Shkruan: Ursula von der Leyen, Kryetare e Komisionit Evropian) A dëshirojmë ne, njerëzit, të vazhdojmë të jetojmë mirë dhe sigurt në këtë planet? Njerëzimi përballohet...

BDI do të mbetet me 5 deputetë për shkak të bashkëpunimit me VMRO-në!

Analisti politik nga Tetova, Qenan Aliu, vlerëson se BDI do të mbetet me 5 deputetë për shkak të bashkëpunimit me VMRO-në! Ai parashikon se...

Stalini, Ruzvelti dhe Çërçilli, do t’i kritikonin Isën dhe Albinin për mosgjetjen e kompromisit...

Charles de Gaulle : “ Liderë politikë të aftë janë ata, që dinë dhe, kanë sens largpamës për ta nuhatur me kohë...

Më duket se Artan Grubi i shpalli “debila” Bujarin dhe Sadullain në Tv Telma!...

Shkruan: Safet Xhelali Artan Grubi e pranoi shumë qartë se BDI-së i ka ardhur koha të shkojë në opozitë, sepse nuk e din çka...

Të kërkosh që të zbulosh

Të kërkosh për të zbuluar është një proces intelektual – konjitiv (njohës) i shkallës së lartë. Të kërkosh...

Opinione