“A jepet mbretëresha për kali”, ose si po e shkatërron Isa LDK-në, për hesap...

Vjosa Ramabaja Isa Mustafa ndoshta edhe mund të ja arrijë qëllimit për ta rrëzuar qeverinë e Albin Kurtit. Në bashkëpunim me PDK-në dhe partitë...

Të shkarkohet Isa Mustafa nga kreu i LDK-së, të zgjedhet Vjosa Osmani!

Dr.Vjosa Osmani N/Kryetare e LDK-së Kryetare e Parllamentit tê Republikës së Kosovës. E pathyeshme E pakoruptueshme E fjalës E besës E pakompromis kur bëhet fjalë për Kosovën E para që gëzon...

E gjithë bota është shndërruar në burg masiv

Agim Jakupi Të gjithë ne titullin e lartpërmendur e themi çdo ditë, në formë të këshillës. Jemi të preokupuar me ndodhin që njerëzoren e ka...

BDI është e brengosur pse Zaevi nuk e konsultoi VMRO-në

Xhevdet Hajredini 1. Derisa Mickoski pushtetit ia shtron dorën ("vo nas imate prijatel"), BDI pranon vetëm "parti relevante", "do të vijon të kujdeset për...

Kovid-19, kriza politike dhe kriza etike

Xhelal Zejneli Virusi Kovid-19, i përhapur në mbarë botën, e përfshiu edhe Kosovën. Organizata Botërore e Shëndetësisë virusin e sipërthënë e...

Luani ecën vetë, ndërsa delet në tufë

Shkruan Drilon Rrahmani Një goditje nën brez për kryeministrin Albin Kurti erdhi këto ditë nga partneri i koalicionit LDK, së bashku me partitë e PAN-it....

A duhet të bjerë qeveria për mustaqet e Agim Veliut?

Nga Gëzim Podgorica Duket në kufirin paradoksit fakti që Qeveria e Kosoves duhet të bjerë per mustaqet e Agimit, apo se Isa, Luta e Skenda...

Koha e luksit të tepruar

Shkruan: Muhamed Halili Në politikë është shumë normale që opsionet politike me kalimin e kohës dhe ndrimin e gjeneratave politike të ndryshojnë. Mocioni i votëbesimit i...

Sot Albini është vetë Kosova!

Naser Selmani Albini është Kosova! Shkarkimi i kryeministrit Albin Kurtit është skenar kundër shtetit të Kosovës dhe gjithë shqiptarëve në rajon. Titistët e Isa Mustafës dhe...

Mocioni kundër Albin Kurtit sikur mision për ndarjen e Kosovës

Aleksandër Biberaj (ish kryetar i delegacionit te Shqipërisë në Asamblenë parlamentare të Këshilli të Evropës) Pavarësisht situatës tepër shqetësuese të shkaktuar nga koronavirusi në Shqipëri,...

Opinione