Varroset kosovari i vrarë në Belgjikë (VIDEO)

Pasditen e së premtes në varrezat e qytetit të Gjakovës u varros Ismet Osmanaj. 52 vjeçari dyshohet se mbeti i vdekur pasi u ther me...

Mustafa: Të dështuarit që fajësuan SHBA-në duhet të kërkojnë falje

Departamenti Amerikan i Shtetit, ka publikuar një deklaratë të përbashkët, të dërguarit special presidencial Richard Grenell, ambasadori Philip Kosnett dhe Përfaqësuesit Special për Ballkanin...

Një 14-vjeçare në Podujevë thotë se u sulmua seksualisht

Një vajzë e mitur, dyshohet se është sulmuar seksualisht në Shkollën e Mesme Ekonomike “Isa Boletini” në Podujevë. Sipas babait të saj, vajza është sulmuar...

Bizneset shqiptare nga Cyrihu dhurojnë mbi 100 mijë euro për Fondin e FSK-së

Me iniciativën e biznesmenëve kosovarë në Zvicër, Qahil dhe Ramadush Emini, në Cyrih janë mbledhur 125 mijë franga (121 mijë euro) për Fondin e...

Hoxha: PDK-ja i ka kthyer letër VV-së për mocionin, kemi kërkuar sqarime

Partia Demokratike e Kosovës, iniciativës së Lëvizjes Vetëvendosje për rrëzimin e Qeverisë Hoti, i është përgjigjur me disa pyetje në formë sqarimi, për të...

Gazeta zvicerane sjell detaje të dhimbshme nga rasti në Pozhoran: Të gjithë qanë në...

Emocionet janë të mëdha në Villeneuve (VD) dhjetë ditë pas masakrës së një familjeje të tërë në Kosovë. Nuk kishte asgjë për të sugjeruar...

Sulmet e Grenellit ndaj Kurtit, pa efekt e peshë në politikën e jashtme amerikane

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka dalë fituesi i zgjedhjeve të 14 shkurtit. Ai mori mbështetje të madhe nga qytetarët e Kosovës më 14...

Surroi: Nuk do të ketë qeveri të re, aventurë e rrezikshme për ata që...

Politikani dhe publicisti i njohur nga Kosova, Veton Surroi, duke analizuar zhvillimet e fundit politike atje thotë se kjo është një tentativë antiligjore dhe...

Të rrallë janë burrat si Jashar Salihu

Eh çfarë burri që ishe ti o Jashar Salihu?!! Kombi shqiptar i ka pasur, i ka dhe do ti ketë të rrallë burrat me vizonin...

Berisha: Qeveria rrëzohet nëse Kurti ua ndalon korrupsionin ministrave

Publicistja Kimete Berisha ka komentuar punësimet familjare që po ndodhin në Qeverinë Kurti II, duke thënë se kjo qeveri mund të rrëzohet nëse kryeministri...

Opinione