Rrëfimi i Vjosa Osmanit në Parlamentin e Shqipërisë: Gjyshin ma vrau Tito, dajën Enver...

Kryeparlamentarja dhe ushtruesja e detyrës së presidentit në Kosovë, Vjosa Osmani, ka mbajtur një fjalim sot në Kuvendin e Shqipërisë. Nga atje ajo rrëfeu një...

Ekskluzive: Vjosa në Vetëvendosje? Takim maratonik në mes Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit larg...

Ndonëse ka filluar procedurat për hapjen e partisë së re, Vjosa Osmani si duket do t’i ndërpres ato, për shkak se pritshmëritë e saja...

Bashkëshorti i këngëtares Shkurte Fejza: Marre ju qoftë bre horra me nga shtatë e...

Përmes një shkrimi në llogarinë e tij sociale, opinionisti Hajrush Behluli ka goditur zyrtarët të cilët në muaj marrin nga gjashtë, shtatë e qe...

Kosovë, prej sot orar i shkurtuar për marketet

Rrjetet e dyqaneve me produkte ushqimore prej sot do të punojnë me orar 12-orësh, saktësisht prej orës 08:00 e deri në ora 20:00. Ky vendim...

Tërmkolli për Osmanin “guximtare” e për Kurtin “trim patriot”: “Çele gur gojën” për Izraelin

Anëtarja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, përmes një shkrimi në profilin e saj në Facebook, ka kërkuar nga krerët e vendit, kryeministri Albin Kurti, e...

Zjarret në Kosovë, tri vatra aktive – gjendja më e rënduar në Bjeshkët e...

Kosova është duke u përballur me shpërthimin e zjarreve në rajone të ndryshme, e në përkeqësimin e gjendjes po ndikojnë edhe temperaturat e larta...

Osmani: 13 mijë viktimat e luftës janë dëshmi se Serbia deshi të na zhdukë...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kujtuar viktimat e gjenocidit. Osmani tha se ky është një moment reflektimi për çmimin e lartë që Kosova e...

Regjistrohet rasti i parë me ethe të minjve në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se në laboratoret e mikrobiologjisë janë diagnostikuar rastin e parë sivjet me ethe të minjve....

Zhduket një 14-vjeçar në Drenas

Një burrë nga Nekovci i Drenasit ka raportuar në Polici se djali i tij i moshës 14-vjeçare është larguar nga shtëpia që nga data...

LAJMI I FUNDIT: Arrestohet Dardan Krivaqa

Policia e Kosovës ka arritur ta arrestoj të dyshuarin kryesor për vrasjen e 18 vjeçares, Dardan Krivaqa.Lajmin e ka konfirmuar për Gazeta Blic, një...

Opinione