Karrige me peshqir pranë Kuvendit ku pritet votimi i Qeverisë Hoti

Hasan Mani, një qytetar i Kosovës, ka vendosur një karrige me peshqir dhe lule në sheshin e Prishtinës. Ai këtë e ka bërë në shenjë...

Deklarohet qytetari që u sulmua nga truprojat e Thaçit, tregon në detaje si ndodhi...

Truprojat e presidentit Hashim Thaçi kanë arrestuar dhunshëm sot qytetarin Veron Hasani, i cili iu referua presidentit si ‘Hajn’. Pas kësaj, Veroni është deklaruar para...

PD-ja në Shqipëri bëhet gati për zgjedhjet, Basha fillon fushatën elektorale

Kreu i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha ka mbledhur në orën 11:00 kryesinë e partisë për të diskutuar rreth situatës politike, reformës zgjedhore...

Skënderbeut, Ibrahim Rugovës e Zahir Pajazitit u zihen sytë në Prishtinë

Tri shtatoreve të figurave kombëtare që gjenden në sheshet e Prishtinës u janë zënë sytë me lecka. Gjergj Kastriotit- Skënderbeu, Ibrahim Rugovës dhe Zahir Pajazitit,...

Lëvizja Vetëvendosje dorëzon në Kuvend nismën ligjore për peticione

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se sot ka dorëzuar në Kuvendin e Kosovës nismën ligjore për peticione. “Vullneti kolektiv dhe kërkesat e qytetarëve të shprehura përmes...

Hoti paralajmëron rikthim të masave kufizuese: Situata është alarmante

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se situata me koronavirus në vendin tonë është alarmante. Ai ka paralajmëruar se do të rikthehen masat kufizuese që kanë...

Vendimi për ndalimin e dasmave nuk duhet të hiqet kurrë

Gazetari Daut Dauti ka reaguar mbi vendimin e Qeverisë së Kosovës për ndalimin e dasmave në Kosovë, që ka ardhë si pasojë e Covid...

Mustafa: Dialogu me Serbinë mund të përfundojë në vjeshtë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, deklaroi se procesi i dialogut me Serbinë mund të përfundojë në vjeshtë, para zgjedhjeve presidenciale...

Lutfi Haziri për Vjosa Osmanin: Nuk lejohen veprimi kundër shumicës

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, duke komentuar largimin e Vjosa Osmanit nga LDK, ka thënë se është vendim i Këshillit të...

Osmani: BE duhet të mbajë premtimin për liberalizimin e vizave për popullin e Kosovës

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, thotë se Bashkimi Evropian nuk ka arritur të realizojë ende premtimin e vet për t’i dhënë popullit...

Opinione