Sgarbi: Shqipërinë e quaja dikur “vendi i komunistëve kinezë”

Në emisionin “Porta a Porta” të Bruno Vespas i ftuar me kryeministrin shqiptar, Edi Rama ishte deputeti italian e kritiku i njohur i artit,...

Isa Mustafa arrin në Kuvend

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka arritur në objektin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, ku do të mbahet takimi i radhës me kreun...

Zgjedhjet parlamentare në Serbi më 19 apo 26 prill?

Këshilli kryesor i Partisë Progresive Serbe, (SNS) do të prononcohet në seancën e 29 dhjetorit për datën e mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare. Sipas burimeve...

Zaev në Tiranë në takim me liderët e Ballkanit Perëndimor

Kryeministri, Zoran Zaev, sot edhe nesër në Tiranë, do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, në kuadër të iniciativës “Mini...

Vetëvendosje i drejtohet LDK’së: Bëhuni aktivistë të vërtetë, hapni rrugë për krijimin e qeverisë

  Derisa po afrohet edhe më shumë data për seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje iu është drejtuar LDK-së, duke iu bërë thirrje...

Zbuloni cili nga liderët kosovarë është më i ndjekuri, e më i pëlqyeri në...

Platformat teknologjike dhe zhvillimi i tyre ka marrë vëmendjen e gjithë botës. Madje edhe vetë politikanët dhe liderët botërore zgjedhin që të komunikojnë përmes rrjeteve...

Vdesin dhe zhduken personat që lidhen me rastin e Astrit Deharit

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu është shprehur e tronditur për lajmin, ende të pakonfirmuar, për zhdukjen e Adonis Gashit, njërit prej shokëve të...

Rama emëron Bushati si të dërguar të posaçëm në OSBE

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, është emëruar nga kryeministri shqiptar Edi Rama si i dërguar i posaçëm në OSBE. Në këtë pozicion...

​Presidenti Thaçi pranoi kredencialet e ambasadorit të ri të Italisë

Presidenti Thaçi i ka uruar ambasadorit Orlando mirëseardhje në Kosovë dhe e ka uruar për detyrën e re. “Italia për ne është një partner strategjik...

“Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE, përgjegjësi historike”

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviç deklaroi se vendi i tij bashkëpunon ngusht me partnerët tjerë që, siç u shpreh, të zhbllokojë fillimin e bisedimeve...

Opinione