Vetëm 15 pacientë me koronavirus mbesin në Klinikën Infektive, dy në gjendje të rëndë

Nga këta 15 pacientë, 9 raste janë në gjendje stabile, 4 janë në trajtim me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive. Ndërkaq, dy pacientë janë në gjendje...

Kush është Rozeta Hajdari, e propozuar për ministre nga Albin Kurti?

Nga pesë emrat e propozuar nga Albin Kurti për udhëheqjen e ministrive në kabinetin qeveritar, ndodhet edhe Rozeta Hajdari. Për dallim nga katër emrat e...

Dialogu Kosovë-Serbi, Lajçak tregon temat që do të diskutohen nesër në Bruksel

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Mirosllav Lajçak ka thënë se në takimin e nesërm në Bruksel ndërmjet palës kosovare dhe asaj...

Grenell: Kurrë, kurrë nuk është folur për shkëmbim të territoreve, për mua nuk është...

“Kurrë. Kurrë nuk është ngritur si çështje në praninë time dhe siç thashë, kjo nuk është diçka që e kam parë ose që është...

Palmer takon ambasadoren Yuri Kim, dy çështjet që u diskutuan për Shqipërinë

Ndërkohë, ambasadorja Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me Matthew Palmer, Zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit dhe i Dërguari i Veçantë për Balkanin Perëndimor,...

Konjufca pas takimin me Cakajn: Kosova e Shqipëria kanë obligim të ndihmojnë njëra-tjetrën

Ministrat Konjufca dhe Cakaj, vlerësuan arritjet e deritashme, por njëherësh u dakorduan se ekziston nevoja për konkretizim të bashkëpunimit dypalësh, duke shprehur gatishmërinë për...

Familjarët: Jemi të terrorizuar, Jakup Krasniqi është ndarë në një dhomë të veçantë nga...

Nga ora 06:00 e mëngjesit zyrtarë të EULEX’it dhe Policisë së Kosovës janë duke kryer bastisje në shtëpinë e ish-kreut të Kuvendit, Jakup Krasniqit. Familjarët...

Ishte rënie e domosdoshme, për ngritjen e nevojshme! Vazhdojmë të qeverisim!

Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme. Pa rënë qeveria si përbërje nuk bëhet dot qeverisja si përmbajtje. Jo se e...

Qeveria e Kosovës ndan 300 euro për muajt korrik – gusht për punëtorët shëndetësorë

Është miratuar vendimi për aprovimin e shtesave mujore për personelin shëndetësor, për angazhim shtesë për muajin korrik dhe gusht të vitit 2020 për ekspozim...

Iliri është djalë hasreti në familje, vuan nga leukemia dhe ka nevojë për ndihmën...

Ilir Behluli, para 2 javësh është diagnostifiku me sëmundjen "leukemi akute", djali i vetëm, djalë hastreti. Ai është djali i vteranit të luftës, Shefki...

Opinione