Kosovë, vëllau djeg vëllanë, pastaj ia mer 40 mijë euro

Policia e Kosovës ka dhënë edhe sot detaje lidhur me rastin e rëndë që ndodhi në Rahovec, ku dyshohet se një person u vra,...

COVID-19/ Lirohen 21 të burgosur, si do bëhet monitorimi i tyre

Në kuadër të masave të marra ndaj përhapjes së Covid-19 dhe zbatimit të aktit normativ për aminstinë e të burgosurve, ka nisur këtë të...

Rrëfen vëllai: Zahir Pajaziti ra dëshmor teksa ishte agjërueshëm me Ramazan (VIDEO)

Zahir Pajaziti dhe dy shokët e ngushtë të tij, Hakif Zejnullahu e Edmond Hoxha, u vranë më 31 janar 1997 në Pestovë të Vushtrrisë,...

Heroi Agim Ramadani pjesë e Librit të Rekordeve Guinness

Mëngjesi në Ora Shtatë në Klan Kosova ka vazhduar me një nga figurat më emblematike të shtetësisë së Kosovës. Përveç bulevardeve e objekteve të ndryshme,...

Nis takimi Kurti-Mustafa, a do të arrijnë “ndihmësit” e QUINT-it t’i bindin për arritjen...

Ndryshe nga herët e tjera, në këtë takim pritet të marrë pjesë edhe një palë e tretë, e që janë ambasadorët e vendeve të...

Hoti: Do t’i mbaj të gjitha palët plotësisht të informuara për dialogun

Pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, deklaroi se diskutuan në lidhje me aktivitetet që do t’i ndërmarrin për ta...

Përfundon seanca ndaj Gucatit e Haradinajt, e radhës pritet të mbahet në muajin mars

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj nuk ka pranuar të paraqitet në sallën e gjyqit në Hagë për t’u...

Milaim Zeka: Aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit është konfirmuar, vendi shkon në zgjedhje

Milaim Zeka në një intervistë për A2 ka folur mbi Gjykatën Speciale duke u shprehur se tashmë akuza ndaj Thaçit, Veselit dhe të tjerëve...

Ahmeti i bën befasi punëtores shëndetësore me rastin e ditëlindjes (VIDEO)

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, vazhdimisht është aktiv në luftën kundër koronavirusit. Ahmeti që nga konfirmimi i rastit të parë ka qenë aktiv gjatë gjithë...

Kurti e Konjufca homazhe në Prekaz: Vendi ku kombi shqiptar u ringjall dhe sakrifica...

Kryeministri Albin Kurti dhe kryeparlamentari, Glauk Konjufca kanë vizituar sot Prekazin ku janë pritur nga kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari me të cilin kanë...

Opinione