Aksident i rëndë në Serbi, përmbyset autobusi nga Maqedonia

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Prokuplje- Bllace në Serbi. Një autobus nga Maqedonia i cili ka transportuar udhëtarë drejt Koapanikut në...

Ballkani Perëndimor mes Brukselit dhe Parisit

Ditën kur Ursula von der Leyen, Josep Borell e Oliver Varhelyi i dërguan njëzëri mesazh Ballkanit Perëndimor se e ardhmja perëndimore e Ballkanit nuk...

Macroni sfidon presionin e BE për negociatat me Maqedoninë e V. e Shqipërinë

Presidenti francez Macron përsëriti në Londër qëndrimin se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk janë gati për nisjen e negociatave me BE. Ai sfidon...

Përfitimet e Maqedonisë së Veriut nga taksa 100 për qind

Kompanitë nga Maqedonia e Veriut kanë arritur të përfitojnë në masë të konsiderueshme nga taksa doganore 100 për qind, që Qeveria e Kosovës vendosi...

Një shtetas i Maqedonisë merret peng në Tiranë

Një shtetas maqedonas me banim në Tiranë pretendon se u mor peng nga dy persona të cilët i kërkonin një shumë prej 250 000...

Mot me vranësira dhe reshje lokale veçanërisht në mëngjes

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut veçanërisht në mëngjes. Gjatë ditës vranësirat do të ulen,...

Lista e votuesve, e papërditësuar dhe me shumë pikëpyetje

Pastrimi i listës së votuesve në Maqedoninë e Veriut mbetet sfidë për kredibilitetin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në momentin që një çerek e...

Zaevi dhe Carovska në takim me kategoritë e ndjeshme sociale të qytetarëve

Kemi bërë reforma në fushën e mbrojtjes sociale dhe të fëmijëve që t’i mbrojmë kategoritë e ndjeshme të qytetarëve, t’ua kthejmë dinjitetin, por edhe...

Komisioni i Venecias: Rishqyrtim të Ligjit për gjuhët

Komisioni i Venecias i bën thirrje autoriteteve të Maqedonisë së Veriut të rishqyrtojnë ligjin për përdorimin e gjuhëve përmes konsultimeve me të gjitha palët....

Refuzohet kërkesa për apanazh e Janevës në Kuvend

Anëtarët e Komisionit kuvendor për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve në vazhdimin e pasdites të seancës njëzëri e refuzuan kërkesën për apanazh të ish-prokurores...

Opinione