139 raste të reja, 534 të shëruar dhe gjashtë viktima nga koronavirusi në Maqedoninë...

Ministria e shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1377 testime, ndërsa janë regjistruar 139 raste të reja. Sipas qyteteve: Shkup-36, Kumanovë-11,...

Rritet me 7.4 për qind energjia elektrike për familjarët

Çmimin i energjisë elektrike për familjet do të rritet me 7.42 përqind dhe do të kushtojë rreth 5.9 denarë për një kilovatorë me...

Përfundon afati për aplikim për subvencionet bujqësore

Në orën 00:00 përfundon afati për shtrimin e kërkesës për subvencione për prodhimtarinë e bimëve (kultura kopshtare dhe të fushës, vreshta dhe pemishte) për...

Vendi jonë edhe sot ndodhet në “fazën e verdhë”, temperatura deri në 40 gradë...

Vendi jonë edhe sot do të jetë në fazën e verdhë dhe alerteme temperatura që në disa pjesë të caktuara do të arrijnë 40...

Domethënia e festës së Kurban Bajramit

Besimtatë të shumtë të fesë islame tashmë veçse janë përgatitur për këtë ditë të veçantë të kalendarit të tyre. Por, jo të gjithë mund të...

NATO përmes përmes presidentit Pendarovski kërkon që BDI të mos jetë pjesë e qeverisë?!

Kryetari i shtetit, Stevo Pendarovski i ka dhënë një intervistë javores “Fokus”. Ai mes tjerash ka folur për situatën aktuale politike dhe qeverinë e...

Siniçan, banorët do të protestojnë edhe për Bajram

Ka vijuar edhe sot protesta në bjeshkën e Sharrit ku u ndërprenë punimet për ujësjellësin e fshatit Siniçan. Për dallim prej ditës së djeshme...

PTHP: Një i dyshuar për të shtënat në rrugën e plastikave

Prokuroria themelore publike Shkup solli urdhër për zbatimin e procedurës hetimore kundër një personi për të cilin ekziston dyshimi i bazuar se ka kryer...

BFI: Qytetarë të shmangin vizitat gjatë festës së Kurban Bajramit

Në prag të festës së Kurban Bajramit, pozitiv ndaj Covid 19 ka rezultuar edhe ushtruesi i detyrës, kryetar i BFI-së, Shaqir Fetahu. Për këtë...

Koronavirusi, autoritetet përgatiten për valën e vjeshtës

Numri i të infektuarve me koronavirus edhe në 24 orët e fundit është treshifror. 119 persona kanë rezultuar pozitiv, ndërsa katër persona kanë ndërruar...

Opinione