Siniçan, policia nuk tërhiqet! Pas 18h ende s’lejon punët në ujësjellës (FOTO+VIDEO)

Edhe pas 18 ore pas urdhrit te prokurorisë për tërheqje dhe 12 ore pas urdhrit të policisë për tërheqje, ekipet e policisë ende qëndrojnë...

MPB: 355 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë natës së kaluar në gjithë territorin e republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar gjithsejt 355 shkelje për mosrespektim të masës për mbajtjen...

Maqedonia e Veriut në fazë të verdhë, apel për kujdes

Sipas informacioneve të Institutit Hidro-Meteorologjik, sot dhe nesër i gjithë vendi do të kaplohet nga temperaturat e larta, respektivisht nga faza e verdhë (alarmuese). Ministria...

Alarm për rritje të rrezikut nga zjarret, apelohet për kujdes

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim në përputhje me Ligjin për Mbrojtje dhe Shpëtim dhe Ligjin për Pyjet paralajmëron rrezik të shtuar nga zjarret në...

4096 raste aktive me koronavirus, s’ka masa restriktive për festën e Bajramit dhe Ilindenit

Dje në vendin tonë u regjistrua përsëri numër i lartë i të infektuarve të rinj me Covid-19. Sipas shifrave zyrtare të autoriteteve shëndetësore, gjatë ditës...

Mot i ngrohtë me temperatura deri 40 gradë Celsius

Mot me diell dhe shumë të ngrohtë, paralajmërojnë për sot sinoptikët. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verilindor. UV indeksi...

Maqedoni e Veriut: Dyshime për keqpërdorime me fondet për pandeminë

Inspektorati i punës kanë nisur hetimet lidhur me dyshimet për keqpërdorimin e ndihmës financiare nga kompanitë, të cilat kanë marrë para nga shteti për...

Pendarovski: Nuk duhet të lejojmë integrimi evropian të mbetet i largët

Bashkëpunimi intensiv ekonomik, paketa rajonale e masave për rikuperimin socio-ekonomik nga pandemia Kovid-19, janë ndër përfundimet e diskutimit të liderëve dhe pjesëmarrësve nga gjashtë...

Filipçe: Gjendja me Kovid-19 është e qëndrueshme dhe nën kontroll

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe konsideron se gjendja me Kovid-19 është e qëndrueshme sepse një kohë të gjatë, nga gjithsej testet e bëra, pozitivë...

Përplasje mes policisë dhe protestuesve për ujin e pijshëm në Siniçan

Banorët e fshatit Siniçan u penguan edhe një herë nga policia që të vazhdojnë punimet në bjeshkë për ujësjellësin. Siç shihet edhe nga videot...

Opinione