Njihuni me dibranin Engjëll Maqellaran, lindi në Maqedoni, synon titull në Itali (Foto)

Engjelli lindi në 22 gusht 1996 në Dibër, Maqedonia e Veriut, nga dy prindër shqiptarë. Ai është djali i aktivistit të njohur dibran në...

Legjenda Gerd Muller i sëmurë rëndë, po lufton prej 5 vitesh…

Ai konsiderohet të jetë një nga sulmuesit më të mirë të historisë e futbollit. Në vitin 2015 familja e tij konfirmoi se vuante nga...

Formula 1, anulohen garat e Singaporit, Japonisë dhe Azerbajxhanit

F1 nuk do të ndalet gjatë vitit 2020 në Singapor, Suzuka dhe Baku. Organizatorët e cirkuitit të “Marina Bay” (Singapor), kanë bërë zyrtare heqjen...

Van Dijk refuzon paratë e PSG-së, vendos të rinovojë me Liverpoolin

Girgil van Dijk nuk do të lëvizë nga Liverpooli. Sipas “The Sun”, qendërmbrojtësi holandez ka gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit e “The Reds”...

“Sterling dhe De Bruyne, po të duan, i bashkohen Realit”

Sven-Goran Eriksson foli për situatën e Manchester City-t që është në pritje të vendimit të TAS për sanksionin për të mos qenë në gjendje...

Bayern Munich e barazon rekordin e vet, pas fitores kundër Frankfurtit

Bayern Munich e ka barazuar një rekord të vetin, pasi e mundi Eintracht Frankfurtin 2:1 për ta arritur finalen e Kupës së Gjermanisë të...

Rrëfehet Etoo: Messi duhet të luajë deri 70 vjeç, Pep i veçantë, Mou…

Samuel Eto’o (Douala, Kameroon, 1981) vlerësohet nga shumë njerëz si lojtari më i mirë afrikan në histori. Ai u rrit në Madrid (1997), por...

Shpërthen Ibra: Ky nuk është Milani im, nuk ka projekt, këtu vetëm për pasion!

Trazohen ujërat në shtëpinë e Milanit. Siç raporton “Gazzetta dello Sport”, Ivan Gazidis u kthye në Milano pas tre muajve me qëllim informimin e...

Trazohet jeta e Marcus Rashford, i del babai biologjik

Quhet Michael Boye Marquaye, ka qenë futbollist i përfaqësueses së Ganës dhe pretendon se është babai biologjik i “yllit” të Manchester United, Marcus Rashford....

Roger Federer mbyll vitin, operohet sërish në gju

Vitit 2020 përfundon para kohe për Roger Federer. Tenistit zvicëran, në fakt, iu desh t’i nënshtrohej një operacioni në gju, në të njëjtin vend...

Opinione