Inter-Shakthar, ora 21:00, betejë e zjarrtë për biletën e dytë në finale

Interi dhe Shaktari i Donjetskut do të zbresin në fushë këtë të hënë, në qytetin e Dyseldorfit, për të përcaktuar edhe ekipin e dytë...

Bartomeu shkarkon Quique Setienin, Barça i besohet legjendës holandeze

Barcelona ka zgjedhur Ronald Koeman për t’u ringritur pas një sezoni dëshpërues, që u mbyll me poshtërimin që i bëri ekipit katalan Bayerni në...

Under te Napoli, ja si mund të arrihet marrëveshja me Romën

Lamtumira e spanjollit Callejon la një boshllëk të madh në krahun e djathtë të Napolit. Në janar Gattuso mori Politanon si një “dhuratë” nga...

Van Dijk i ndërpet intervistën, Xherdan Shaqiri e kap “me shqelma”

Mesfushori i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, teksa po jepte një intervistë, ku fliste për mungesën e aktivizimit të tij gjatë sezonit të kaluar, “u bezdis”...

Ndryshimet te Barcelona, Suarez mund të largohet i pari

Barcelona ka filluar të mendojë për ndryshime rrënjësore në skuadër, pas humbjes 2:8 të pësuar ndaj Bayern Munich. Katalanët janë gati për ndryshime duke filluar...

Hamilton nuk lejon befasi në Çmimin e Spanjës, thyen rekordin e Schumacher

Piloti britanik arriti fitoren e katërt këtë sezon dhe duket se po shkon afër kurorëzimit me titullun e shtatë në karrierë. Piloti i Mercedes...

Taison: E respektojmë Interin, por do të luajmë lojën tonë

Ylli brazilian i Shakhtar Donetsk, Taison, ka treguar se si ukrainaist do t’i qasen skuadrës së Inter. Braziliani ka bërë të ditur se skuadra e...

Juventus të hapur për shitjen e Dybala

Raportimet e fundit nga Italia flasin për një situatë tjetër nga ajo që është menduar për lojtarin më të mirë të sezonit në Serie...

“Tani e di çfarë kërkon Conte, për të kam ndryshuar…”

Verën e kaluar Diego Godin vendosi të mos rinovojë kontratën me Atleticon e Madridit dhe t’i bashkohet Interit me parametra zero, duke u cilësuar...

Lewandowsi e barazon Messin në Ligën e Kampionëve

Robert Lewandowski vazhdon të arrijë rekord pas rekordi. Me golin kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve, ai është bërë vetëm lojtari i tretë që shënon...

Opinione