Liverpooli firmos me Tsimakas, Robertson tashmë ka një konkurrent

Liverpooli ka njoftuar nënshkrimin me anësorin e majtë, Kostas Tsimakas, për 11.75 nga Olympiacosi. 24-vjeçari grek, i cili ka luajtur tri ndeshje me përfaqësuesen...

“Bisha” Lukaku vendimtar, Interi në gjysmëfinale

Interi në gjysmëfinale të Europa League-s. Skuadra zikaltër mposhti 2-1 Bayer Leverkusenin në “Merkur Spiel-Arena” të Düsseldorfit pa praninë në tifozëve, në një 90-minutësh...

Wolves-Sevilla, ç’përplasje anglo-spanjolle, Tualant Xhaka përballë Shakhtarit

Këtë të martë do të luhen edhe dy ndeshjet e mbetura që do të plotësojnë përfundimisht fazën çerekfinale të edicionit të 11-të në Europa...

Mësoi emrin e kundërshtarit europian, Teuta zbret menjëherë në fushë

Teuta nisi zyrtarisht përgatitjet për ndeshjet e Europa League dhe për sezonin e ri. Skuadra durrsake, fituese e Kupës së Shqipërisë në 100-vjetorin e...

Telash serioz për Pirlon, “tulipani” i mbrojtjes mungon deri në nëntor

Nis me një problem serioz përvoja e parë e Andrea Pirlos si trajner. 41-vjeçari, i sapoemëruar në krye të Juventusit, nuk do të jetë...

Reali bëri vetëm tri ndërhyrje të palejuara në ndeshjen ndaj Cityt – që është...

Real Madridi shkaktoi vetëm tri ndërhyrje të palejuara ndaj Manchester Cityt, ndërsa ky numër flet për mungesën e intensitetit të Los Blancos në Etihad...

Barca planifikon të përfshijë edhe lojtar në marrëveshjen për Bernardo Silvan

Barcelona është duke shpresuar që t’i sigurojë shërbimet e anësorit të Manchester Cityt, Bernardo Silva. Sipas The Telegraph, klubi spanjoll planifikon të ofrojë para dhe...

Pedro Rodriguez largohet nga Chelsea me letër emocionuese

Pedro Rodriguez është larguar zyrtarisht nga Chelsea, pasi ka zhvilluar ndeshjen e fundit. Sulmuesi spanjoll ka kaluar pesë vite te Chelsea, duke zhvilluar 206 ndeshje...

Futbollisti Florian Kadriu firmos kontratë me FC”Sabail” të Azerbajxhanit

Futbollisti Kërçovarë Florian Kadriu ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare mëFC”Sabail” të Azerbajxhanit. Kadriu i cili ishte pjesë e skuadrës së“Renovës” pas sukseseve të shumta me...

Ronaldo mendon largimin nga Juventus, ky është klubi i radhës

Cristiano Ronaldo po e mendon një largim nga kampionët italianë, për t’u transferuar tek kampionët e Francës. Paris Saint Germain thuhet se janë të interesuar...

Opinione