Valon Berisha në pikëpyetje për ndeshjen ndaj Maqedonisë Veriore?

Në kohën kur Milot Rashica mungon, Amir Rrahmani pritet të humb grumbullimin dhe Vedat Muriqi vjen me lëndim, gjëra mund të shkojnë akoma më...

Rooney: Manchester Unitedi duhet të shpenzojë 100 milionë funte për Kane dhe jo për...

Wayne Rooney beson se Manchester Unitedi do të ishte më mirë të harxhonte 100 milionë funte apo 110 milionë euro për transferimin e qendërsulmuesit...

Serie A njofton se ndeshja Juventus-Napoli do të luhet

Lega Serie A, liga elitare italiane, ka njoftuar se takimi mes Juventusit dhe Napolit do të zhvillohet siç është planifikuar, që nënkupton se skuadra...

Adebayo: Po, besoj se do të kthehem për ndeshjen e tretë

Miami Heat sheh veten në disavantazh 2:0 në finalen e NBA, kundër Los Angeles Lakers. Lakers kanë shënuar mbrëmë edhe një fitore, falë paraqitjes brilante...

Anulohet ndeshja Juventus – Napoli?

Takimi Juventus – Napoli mund të dështojë të zhvillohet këtë javë. Sipas raportimeve të fundit nga Italia, regjioni Campania ka bllokuar udhëtimin e Napoli drejt...

Elif Elmas pozitiv me koronavirus – pritet të mungojë ndaj Kosovës

Ylli i Maqedonisë Veriore, Elmas, është infektuar me Covid-19. Një nga lojtarët më të mirë të Maqedonisë Veriore, Elif Elmas është infektuar me Covid-19, përcjell...

Japonezi ‘i Kosovës’ fiton medaljen e artë në Xhudo, mposht serbin në finale

Kosova ka marrë medalje të artë në Kupën Evropiane në xhudo. Shigeki Nakamura ka fituar medaljen e artë në Dubrovnik, duke përfaqësuar denjësisht Kosovën, shkruan...

Hudson Odoi po kërkohet nga Bayern Munich

Bayern Munich janë të interesuar të nënshkruajnë me talentin e Chelseas, Callum Hudson Odoi. Është trajneri i bavarezëve, Hansi Flick, që ka konfirmuar një gjë...

Nëse dështon transferimi i Sanchos dhe Dembeles, Man Utd ka gati alternativën e tretë

Manchester United janë duke konsideruar një ofertë prej rreth 40 milionë euro për yllin e Sevillas, Lucas Ocampos, si alternativë të Jadon Sanchos dhe...

Arb Manaj lë futbollin e Kosovës, transferohet në Turqi

Trepça ’89 ka udhëtuar në Pejë për ndeshjen e xhiros së pestë në Superligës së Kosovës ndaj Besës pa lojtarin e tyre më të...