Franca në finalen e dytë rresht, ia ndal hovin Marokut

Franca ka mposhtur Marokun me rezultat 2-0, duke u kualifikuar për në finalen e Kupës së Botës, për herë të dytë rresht.

Franca kaloi në epërsi qysh në minutën e pestë, me golin e Theo Hernandez, dhe klubet me këtë rezultat shkuan në pushim.

Në pjesë të dytë, Maroku shtoi presionin, por ishte sërish Franca ajo që shënoi me golin e Muanit.

Maroku vazhdoi me disa raste shënimi, por nuk arriti t’i konkretizojë.

Tani Franca, në finalen e Katar 2022 ndeshet me Argjentinën, ndërsa Maroku do të ndeshet me Kroacinë, për vendin e tretë.