Marrëveshja përfundimtare me Azerbajxhanin zemëron armenët: Sulme të ashpra brenda Parlamentit (VIDEO)

Marrëveshja e paqes së Armenisë, e cila synonte t’u jepej fund luftimeve me Azerbajxhanin, zemëroi armenët ku përmes një proteste, sulmuan ndërtesat qeveritare të...

Amerika jep shpresë: Rusia e humbi momentumin, deri tash 2 mijë e 800 ushtarë...

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes ka thënë se Rusia e ka humbur momentumin në përpjekjet e saja për të avancuar brenda territorit të Ukrainës. Shtetet e...

Përmbytje katastrofike në veri të Italisë, 8 viktima e mijëra të evakuuar

Janë të paktën 8 viktimat e valës së motit të keq që ka përfshirë rajonin verior të Italisë, Emilia Romanja. Të gjithë lumenjtë kanë...

Rusia armatos Serbinë, rajoni dhe Kosova në rrezik

Furnizimi i shteti serb me arsenal armësh nga Rusia për ekspertët e sigurisë në Kosovë po shihet si kërcënim për rajonin, e në veçanti...

Ministri i Mbrojtjes së Ukrainës: 85 orë mbrojtje, e pamundur t’i thyesh mbrojtësit tanë

Ministri i Mbrojtjes së Ukrainës, Oleksii Reznikov ka publikuar një foto me presidentin  Volodymyr Zelenskyy. Reznikov përmes një postimi në Twitter, ka shkruar se janë...

Macron: Erdogan nuk e mbajti fjalën për konfliktin në Libi

“Ne kemi parë në ditët e fundit anijet turke duke shoqëruar mercenarë sirianë që kanë arritur në tokën e Libisë”, ka thënë Macron në...

Merkel: Vaksina kundër Covid-19, gati në dhjetor

Një vaksinë e koronavirusit mund të jetë në dispozicion në Evropë në dhjetor ose shumë shpejt pas Vitit të Ri, deklaroi kancelarja gjermane Angela...

A po tërhiqet Rusia? Çfarë duhet të presim nga negociatat në Bjellorusi

Salla është bërë gati për një takim midis Rusisë dhe Ukrainës pak më vonë në kufirin ukrainas-bjellorusi, pranë lumit Pripyat. A është ky një përparim...

Kina: Kemi besim të plotë në fitoren e betejës ndaj epidemisë

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kinës Hua Chunying iu përgjigj të premten pyetjeve të gazetarëve lidhur me shpalljen nga Organizata Botërore...

​Edhe një ditë e zezë për Italinë – 541 të vdekur dhe 20.648 raste...

Italia regjistroi 541 vdekje sot, krahasuar me 686 të shtunën dhe 20.648 pacientë të ri u regjistruan si të prekur me COVID-19, njoftoi Ministria...

Opinione