Forcat ruse nuk ndalin sulmet, bombardojnë Zaporizhzhia

Rusia ka nisur sulmet gjatë natës në rajonin e Zaporizhzhia, sipas Oleksandr Starukh, kreu i administratës ushtarake rajonale të Zaporizhzhia. ⚡Russians launched a missile attack...

OBSH bëhet pishman për deklaratën se rastet asimptomatike nuk e shpërndajnë koronavirusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka tërhequr deklaratën e ekspertes së saj e cila deklaroi se nuk është konfirmuar që rastet asomptimatike nuk e...

Kina kritikon SHBA-në për satelitët e SpaceX

Pekini ka akuzuar Shtetet e Bashkuara për sjellje të papërgjegjshme dhe të pasigurt në Hapësirë, pas “takimeve të afërta” në mes të stacionit kinez...

Trajkoviq: Kanë filluar të vijnë kërcënime jo vetëm për mua, por edhe për fëmijët...

Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq, përmes një postimi në mediat sociale ka thënë se kanë ardhur kërcënime dhe në drejtim të fëmijëve të...

Turqia dërgon ndihma mjekësore në Afganistan

Një avion transportues ushtarak u nis nga Ankaraja drejt Afganistanit me ndihmat mjekësore që Turqia ka përgatitur në kuadër të luftës kundër koronavirusit të...

Këtë javë mbahet takimi i NATO-s për Ukrainën

NATO ka njoftuar të martën më 4 janar, se këtë javë do të mbahet një takim virtual i ministrave të jashtëm të 30 vendeve...

Japonezët kundër rritjes së taksave për avancim të ushtrisë

Shumica e japonezëve nuk mbështesin rritjen e taksave për të financuar avancimin e ushtrisë, ka raportuar gazeta japoneze, Kyodo, duke cituar një sondazh të...

OBSH-ja paralajmëron për rikthim të koronavirusit

Udhëheqësi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka thënë se shtetet “duhet të jenë të përgatitura për mundësinë e rikthimit” të...

Suedia shtrëngon masat kundër pandemisë

Suedia njoftoi më 10 janar se ka vendosur masa të reja frenuese kundër koronavirusit, përfshirë shkurtimin e orarit të punës së bareve dhe restoranteve...

Vuçiq mbështet serbët në veri dhe u bën thirrje të ruajnë paqen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se serbët në veri të Kosovës do ta kenë gjithmonë mbështetjen e tij për kërkesat e tyre. “Dhe, nuk...

Opinione