Në Tetovë i paskan ngritur përmendore mjaft të bukur Fadil Sulejmanit

Kadri Metaj Ne Tetove i paskan ngrite shtatore mjaft te bukur themeluesit te Universitetit, profesor Fadil Sulejmanit. Ne kete kohe te zymte te luftes...

BDI-ja po kopjon një dallaverë nga Rusia për ta çelë kufirin!

Të gjitha mediat e mëdha botërore, para disa ditëve raportuan për një kontrabandist rus dhe marifetllëkun, që ai kishte përdorur për të mashtruar emigrantët...

Romët e kanë një, Amdi Bajramin, ama vlen sa dhjetë deputetë të BDI-së

Shkruan: Sulejman Mehazi Romët e kanë një, Amdi Bajramin, ama vlen sa dhjetë deputetë të BDI-së Na tregojnë pallavra politike këta të Grubave e Bujarave, se,...

BDI i humb zgjedhjet edhe me 1 Njësi edhe me 6 Njësi zgjedhore, 6...

Fejzi HAJDARI Maqedonia një Njësi zgjedhore, është dëshirë e kamotmshme e shqiptarëve. Sistemi elektoral në të cilin do të ketë peshën e saj vota shqiptare...

Krimet që nuk vjetërohen kurrë

Nuk mund të ndodhë normalizimi i marrëdhënive në mes të Kosovës dhe Serbisë, pa ndodhë normalizimi i politikës serbe me të kaluarën e afërt,...

Bajrami: Askund nuk ka rini si AlternAtivA

Rinia shqiptare gjithmonë i ka sjellur kthesat historike te shqiptarët. Rinia shqiptare asnjëherë nuk është dorëzuar para presioneve. Rinia shqiptare po tregon se edhe...

Shek Hallaçi i Grupit të Kumanovës: Shumë po i djeg VMRO-së dhe BDI-së një...

Shumë ju djegi BDI-së dhe Vmro-së ky lajm nga prokurorja speciale- Fatime Fetai! Filluan me dergu te fala mes shokve nuk...

Me një njësi zgjedhore shqiptarët do të fitonin 4 deputetë më tepër në vitin...

Samir Memeti Ndryshimi i sistemit zgjedhor,për shqiptarët i dobishëm apo jo.Nëse i referohemi zgjedhjeve të fundit të 11.12.2016,partit shqiptare duke mos llogaritur votat e...

Kacafytjet e fundit mes LSDM dhe BDI, flirt mes dy dashnorëve

Shkruan: Naser Pajaziri Kacafytjet e fundit mes LSDM dhe BDI po duken një flirt në mes dy dashnorëve, pas aventurave të stërzgjatura të dashurisë. Zaevi...

Me një njësi zgjedhore nuk humbë asnjë votë shqiptare!

Arbër Çeliku Ndarja në 6 njësi zgjedhore ishte tradhtia më e madhe kombëtare... 1 njësi nënkupton se asnjë votë shqiptare nuk shkon dëm, kurse...

Opinione