Mosmirënjohja e Adit dhe shqiptarizmi i Kim-it

Nga Ilirjan Blloshmi/ Unë jam një lexues i rregullt i Kim Mehmetit. Më pëlqen stili i tij. Nuk them se, kam lexuar gjithçka që ai...

BDI, më shumë dëm se sa dobi!

Ramadan Ramadani Është shumë më rëndësi për hir të korektësisë historike të ceket se BDI nuk është kurnjëfarë nëna e madhe e proceseve politike te...

Parti e Nënës së Madhe Komuniste e Ali Ahmetit

Shkruan: Sulejman Mehazi I nderuar Ali Ahmeti, si na kalle me këtë Nënën tuaj të Madhe që na çon në drejtim të Partisë së Punës,...

Bajrami: Shërbimi sekret i ka bë bashkë marksistat, ateistat e fundamentalistat kundër Alternativës

Shërbimi sekret i ka bë bashkë marksistat e komunistat, ateistat me fundamentalistat, kundër Zekës e Alternativës dhe prap rezultati i propagandës tyre të pistë...

Në përvjetorin e kapitullimit!

retro 11 Janari i 2019, për shqiptarët e Iliridës është shënuar në kalendarin historik si dita e skllavërisë së re moderne të popullit shqiptar të...

Zgjedhjet e 12 prillit dhe gjasat e djegies politike

Arbër Çeliku Rrethanat e krijuara politike në RMV, të cilat karakterizohen si tepër të brishta, duke pasur parasysh lëmshin me fije të pleksura ngjeshur me...

Fejzi Hajdari: Sa shpejt reagojnë Ambasada e Kosovës dhe Shqipërisë kur rrezikohet BDI-ja. Ku...

Botuesi i gazetës Lajm, Fejzi Hajdari nëpërmjet një statusi në profilin e tij në fejsbuk ka reaguar ndaj diplomatëve të Kosovës dhe...

Presidenti i ri i Kroacisë është nip ustashi

Diplomat, vëzhgues zgjedhjesh, kryeministër i Kroacisë, këshilltar i Edi Ramës, më shumë populist se majtist i mirëfilltë. Një portret i Zoran Milanoviqit, presidentit të...

Mehmeti: Çfarë i pret shqiptarët në Maqedoni pas zgjedhjeve parlamentare të 12 prillit?

Nga Abdulla Mehmeti Asgjë e re, pavarësisht se cila parti politike e shqiptarëve do të fitojë numër më të madh të mandateve të deputetëve në...

A ishte e justifikuar vrasja e Suleimanit

Në një konferencë për shtyp menjëherë pas sulmit me dron nga ana e Shteteve të Bashkuara ku mbeti i vrarë komandanti ushtarak iranian Qassem...

Opinione