Nga ideja e një gjuhe, kombi dhe shteti shqiptar deri te multikulturalizmi joparimor

Arbër Çeliku 1 Kush e tradhtoi platformën mbarëkombëtare të ngjizur në Lidhjen e Prizrenit?! Lidhja e Prizrenit ka qenë platforma e parë dhe e fundit...

Mos i votoni ‘krimbat’ që na e thithin gjakun, në mesin tonë ka shumë...

Demë Shehu Para se t'i akuzojmë politikanët për vjedhjen e shpresës,shuarjen e ëndrrave dhe vrasjen e adhmërisë së fëmijëve tanë,së pari duhet akuzuar e fajësuar...

Ku është tani Vanço Shehtanski që pengonte ndryshimin e emrave të shkollave shqipe?

Ylber Pilku Ai ishte figurë e parëndësishme politike. Thuhej se kishte një parti me një njeri. Ishte kryetar i TMRO-së. Por më i dobët se...

Mustafa: Pas zgjedhjeve do të kemi qeveri LSDM-BESA dhe ASH-AA, BDI dhe VMRO në...

Adil Mustafa, Kryetar i IGFM-Maqedoni APEL Drejtuar: Gjithë anëtarëve dhe simpatizantëve të Koalicionit ASH-AA dhe të Lëvizjes Besa. MOS SHAHENI; SEPSE, PAS 12 PRILLIT, DO TË JENI BASHKË...

Profesori i UT-së: Pas dy dekadave kontribut në vendlindje, po nisem drejt Amerikës!

Arbër Çeliku Pas dy dekadash kontribut në vendlindje, këto ditë nisem drejt SHBA-ve, ku jam i ftuar si profesor vizitues. Në të shkuarën kam...

“Mos më nderoni kur të vdes”: Fitneten e harruan sa ishte gjallë, e dekorojnë...

Gafurr Adili MOS MË "NDERONI" KUR TË VDES! Dje (më 5 Mars 2020) Presidenti i Republikës së Kosovës, Zt. Hashim Thaçi, veprimtaren e orëve të para...

Vaj vatani mjer mileti, Artan Grubi pa mandat mbeti!

Vaj vatani mjer mileti, Na u ngjall prap Xhemijeti, Na u ngjall prap Xhemijeti, Artan Grubi pa mandat mbeti. Deri dje shitej gjeneral, Sot thot jam vetëm ushtar,...

Artan Grubi “viktima” e parë e “koalicionit Xhemijet”, veç le të vazhdojë edhe më...

Ylber Pilku Artan Grubi mund të thuhet se është viktima e parë politike e koalicionimit të Aleancës me Alternativën. Largimi i Grubit nga gara për deputet...

Pse BDI-ja duket e frikësuar, argumentuar me numra

Shkruan: Besnik Halimi Zgjedhjet e 12 Prillit  si duket kanë vendosur në siklet më të madh BDI-në që nga formimi I kësaj partie. Ja disa argumente...

Albin Kurti, ne dhe amerikanët

Shkruan: Fatos Lubonja Albin Kurti ka shansin historik të hapë një epokë të re në kulturën e qeverisjes së shqiptarëve. Midis së tjerash, kjo do...

Opinione